29.11.2016 08:38

Reżyser „Cloverfield Lane 10” przedstawi film o Houdinim

To nie iluzja, ani inne czary. Na ekrany trafi biografia Harry'ego Houdiniego, którą zekranizuje Dan Trachtenberg. ’

Reżyser „Cloverfield Lane 10” przedstawi film o Houdinim
foto: East News; 0000554 / Reporter / East News

Już w 2014 roku studio Lionsgate ogłosiło, że będzie pracowało nad przeniesieniem życiorysu słynnego iluzjonisty na celuloid. Wówczas mówiono, że główną rolę zagra Johnny Depp a reżyserować będzie Dean Parisot („RED 2”). W projekt jednak wpompowano nową krew. Dokładniej tę należącą do Dana Trachtenberga, o którym zrobiło się głośno za sprawą jego debiutu „Cloverfield Lane 10”.

Obraz oparty zostanie o książkową biografię Houdiniego o tytule „The Secret Life of Houdini” autorstwa Williama Kalusha i Larry'ego Slomy, która ujrzała światło dzienne w 2006 roku. Oto, co mówi oficjalny opis wydawnictwa:

"

Król kajdanek. Artysta ucieczek. Międzynarodowa supergwiazda. Od czasu jego śmierci osiemdziesiąt lat temu życie Harry'ego Houdiniego było spisywane w książkach i przedstawiane w filmach oraz w telewizji. Teraz, w tej przełomowej biografii, znany ekspert od magii William Kalush i bestsellerowy pisarz Larry Sloman połączyli siły, aby odsłonić człowieka kryjącego się za mitem. Czerpiąc z milionów stron zapisków opisują w szczegółach pasje, które skierowały Houdiniego do wykonywania coraz bardziej niebezpiecznych sztuczek i jego sekretne życie jako szpiega.

„The Secret Life of Houdini” śledzi życie Mistrza Magii od rozpaczliwej biedy do światowej sławy - jego dziedzictwo później zagrożone przez grupę fanatycznych spirytualistów prowadzonych przez cenionego brytyjskiego autora Arthura Conana Doyle'a. Podczas inicjacji czytelnika po drodze do tajemniczego świata zawodowej magii Kalush i Sloman dekodują życie oparte na oszustwie, zapewniając kameralny i przykuwający uwagę portret Houdiniego, człowieka i legendy. "

Wcześniej mówiono, że projekt ma się przerodzić w obraz wypełniony akcją i przypominający przygody Indiana Jonesa. Frank Marshall („Jurassic World”, „Jason Bourne”) i Bruce Cohen („American Beauty”) wciąż są producentami filmu. Scenariusz przygotowuje zaś Noah Oppenheim „(Jackie”, „Więzień labiryntu”).

Wspomniany „Cloverfield Lane 10” będący swego rodzaju kontynuacją „Projekt: Monster” zostanie rozszerzony o kolejną część. Obraz Dana Trachtenberga spotkał się z dużym uznaniem i powalającym wynikiem w box office. Film kosztował zaledwie 5 milionów, a na całym świecie zarobił ponad 108 milionów.

Robert Skowronski
Tagi: News