29.05.2019 14:41

Reżyser "Dark Phoenix" porównał film do "Avengers: Endgame" i "Gry o tron"

Simon Kinberg - reżyser i scenarzysta filmu "Dark Phoenix" uważa, że jego produkcja jest w pewnym sensie podobna do "Avengers: Endgame" i "Gry o tron". Z jakiego powodu?

Dark Phoenix
foto: materiały promocyjne

Rok 2019 jest bardzo ważnym okresem dla wszystkich fanów science fiction i fantasy. Nie tylko dlatego, że w kinach i telewizji pojawia się coraz więcej adaptacji komiksów i powieści kochanych przez miliony czytelników na całym świecie oraz kontynuacji znanych serii. Powodem jest również fakt, że wiele z nich w tym roku dobiegło lub dopiero dobiegnie końca. Tak właśnie będzie w przypadku filmów o X-Men, których zwieńczeniem jest "Dark Phoenix". Simon Kinberg porównał tę produkcję do hitów 2019 roku - "Avengers: Endgame" i "Gry o tron".

"Dark Phoenix" jak "Avengers: Endgame" i "Gra o tron"?

Filmowiec, który odpowiada za scenariusz i reżyserię, stwierdził, że zakończenie pewnej większej historii rozciągniętej na przestrzeni wielu lat, które pojawia się w "Dark Phoenix" wpisuje się w inne głośnie zjawiska tego typu, które miały lub będą mieć miejsce w 2019 roku. W "Avengers: Endgame" zakończono historię budowana od ponad 10 lat w 23 filmach. Widzowie HBO mieli okazję obejrzeć finał "Gry o tron", w którym po 8 latach od emisji 1. odcinka, w końcu okazało się, kto zasiadł na Żelaznym Tronie. W grudniu 2019 roku odbędzie się premiera filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie" - produkcji, która nie tylko kończy trzecią trylogię "Star Wars", ale również opowieść o Skywalkerach.

Kinberg opowiedział o tym w rozmowie z Comicbook.com.

"

Podchodziłem do tego filmu jako kulminacji 20-letniej opowieści życia z X-Men przez ten cały czas i patrzenia, jak ta rodzina łączy się w całość. Ten film to produkcja, która stawia wyzwanie tej rodzinie i rozdziera ją w zupełnie nowy sposób. Więc wyobrażałem go sobie jako kulminację i nawet tak przedstawiłem ten pomysł przedstawicielom studia, że to kulminacja cyklu historii o X-Men. Bez wątpienia będą kolejne filmy "X-Men" w przyszłości, ale to koniec epoki z tą obsadą. Czułem się trochę, jak bym robił coś w stylu "Gry o tron" czy "Endgame", kiedy widziałem ich ścierających się ze sobą w zupełnie nowy sposób, przeżywających i odchodzących w stronę zachodzącego słońca. "

Sophie Turner (Dark Phoenix)
Sophie Turner (Dark Phoenix)
Przeczytaj także Jak obsada "Dark Phoenix" zareagowała na finał "Gry o tron"?

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

To ciekawe, że zakończenie tych trzech wymienionych wyżej serii nastąpiło miesiąc po miesiącu. Pod koniec kwietnia do kin trafił film "Avengers: Endgame", w połowie maja wyemitowano ostatni odcinek "Gry o tron", a na początku czerwca zobaczymy zakończenie dotychczasowej formy filmów o X-Men. Premera filmu odbędzie się 7 czerwca 2019 roku. Oczywiście w przypadku "Endgame" i kolejnych produkcji o X-Men zakończenie jest symboliczne. W końcu 5 lipca 2019 roku do kin trafi kolejna produkcja Marvel Studios - "Spider-Man: Far From Home". Po przejęciu praw do X-Men przez Disneya film o mutantach w MCU jest jedynie kwestią czasu. 

Zobacz też: Czy wiesz, że: pierwszym filmem o X-Men miała być "Dazzler"?

Tagi: Duperele Avengers X-Men Gra o tron Marvel X-Men: Dark Phoenix Avengers 4 Gra o tron: sezon 8