16.05.2019 14:56

Reżyser "Johna Wicka 3" zasugerował, że powstanie 4. część serii

W jedynej z rozmów na temat filmu "John Wick 3: Parabellum" Chad Stahelski zasugerował, że najprawdopodobniej zobaczymy kolejne przygody byłego płatnego zabójcy.

John Wick (Keanu Reeves)
foto: kadr z filmu John Wick 3

Do kin nie weszła jeszcze 3. część przygód Johna Wicka, a już pojawiły się informacje, dotyczące kolejnego filmu z serii. Od czasów premiery "Johna Wicka" w 2014 roku, historia o byłym płatnym zabójcy, w którego wciela się Keanu Reeves, cieszy się ogromną popularnością. Najnowsze słowa reżysera serii wskazują, że "Parabellum" nie będzie wcale ostatnim filmem, opowiadającym o tytułowym bohaterze.

John Wick 3
John Wick 3
Przeczytaj także Tysiące kotów sterroryzowało plan "Johna Wicka 3" w Maroko

"John Wick 4" - czy powstanie kolejna część filmu?

W ramach promocji 3. części "Johna Wicka" Chad Stahelski wziął udział w sesji AMA z użytkownikami serwisu Reddit. Fani serii mogli zapytać reżysera o cokolwiek, związanego z serią. Nie trzeba  było długo czekać na pytanie dotyczące ewentualnej 4. odsłony historii morderczego miłośnika psów. Początkowo odpowiedział zdawkowo, że wszystko zależy do fanów, ale przy kolejnym pytaniu, dotyczącym fabuły "Parabellum", filmowiec zasugerował, że przedstawiciele z Thunder Road Pictures myślą już nad kolejnym filmem z cyklu. Jeden z użytkowników Reddita zapytał o największe trudności przy pracy nad kolejnymi częściami.

"

Wszystkie części były trudne, z różnych, indywidualnych powodów. Trudność jedynki polegała na tym, że nie do końca rozumieliśmy, co chcemy osiągnąć. Przy numerze dwa mieliśmy już mapę całego świata, o którym wcześniej nie myśleliśmy. Trójka, to w jaki sposób dać publiczności coś kreatywnego - nie tylko większego i fajniejszego. Jestem pewny, że czwarta część będzie o wiele trudniejsza.  "

Stahelski otwarcie powiedział, że podczas pracy nad 1. częścią nie miał pojęcia, że "John Wick" zdobędzie aż tak dużą popularność, i jeden film rozrośnie się na całą serię. Od samego początku nadzoruje wszystkie części i nie ma przeciwwskazań, żeby nie pracował również, przy następnej kontynuacji. Co prawda przy pierwszym filmie pomagał mu David Leitch, ale sequele w całości należały do Stahelskiego. I tak samo prawdopodobnie będzie w przypadku 4. odsłony "Johna Wicka". Chociaż informacje o kolejnej części nie są oficjalnie potwierdzone, prawda jest taka, że dopóki jakaś filmowa marka zarabia pieniądze, raczej nie należy się martwić o jej przyszłość.

"John Wick 3: Parabellum" - kiedy premiera?

Czy "John Wick 3" odniesie spodziewany sukces? Krytycy od dawna przewidują, że produkcja może przyciągnąć do kin wielu widzów i pozycja "Avengers: Endgame" może zostać poważnie zagrożona. Czy rzeczywiście tak się stanie? Przekonamy się niebawem. "John Wick 3: Parabellum" trafi do polskich kin w najbliższy piątek 17 maja 2019 roku.

>>Zobacz też: John Wick Hex – gra łącząca totalną rozwałkę z opracowywaniem strategii<<

Tagi: News John Wick Keanu Reeves