Reżyser "Johna Wicka" zrealizuje film na podstawie gry Ghost of Tsushima. Znamy scenarzystę

13.04.2022 14:19
Reżyser "Johna Wicka" zrealizuje film na podstawie gry Ghost of Tsushima. Znamy scenarzystę Fot. materiały prasowe/Sucker Punch/SIE

Chad Stahelski podejmie się zrealizowania filmu na bazie popularnej gry od PlayStation Ghost of Tsushima. Opowieść o samuraju Jinie doczekała się scenarzysty.

Ghost of Tsushima jako film. Znamy nazwiska reżysera i scenarzysty

Jak podaje Deadline, Sony Pictures i PlayStation Productions znalazło scenarzystę filmu "Ghost of Tsushima". Nim został Takashi Doscher. Projekt na bazie popularnej gry z lipca 2020 roku jest na razie na wczesnym stadium rozwoju. Sama produkcja sprzedała się w ilości ponad 8 milionów egzemplarzy.

Polecamy

W produkcji Sucker Punch Productions wcielamy się w samuraja Jina Sakaia, syna znanego możnowładcy i bratanka władcy wyspy Tsushima. Jego honorowe podejście do życia zaczyna się drastycznie zmieniać, kiedy wyspę atakują brutalni Mongołowie. Jin postanawia zwalczać ogień ogniem, przyjmując nową tożsamość - tytułowego Ducha, który staje się mitycznym wręcz zabójcą najeźdźców.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, wstępnie to reżyser "Johna Wicka" Chad Stahelski ma zrealizować projekt, natomiast Peter Kang nadzoruje projekt jako producent z ramienia Sony Pictures.

Ghost of Tsushima to jedna z najlepiej sprzedających się gier na PlayStation 4. Produkcja otrzymała aż 7 nominacji podczas The Game Awards 2020, wygrywając zaledwie w jednej kategorii - najlepszego stylu, co przez wiele osób zostało uznane nieśmiesznym żartem, bo gra zasługiwała bowiem na więcej statuetek.

Polecamy

"Ghost of Tsushima" będzie zarazem drugim filmem zrealizowanym w ramach partnerstwa między Sony Pictures a PlayStation Productions - pierwszym z nich było tegoroczne "Uncharted" z Tomem Hollandem w roli głównej. Ten zarobił prawie 400 milionów dolarów na całym świecie i niedługo pewnie dostanie potwierdzenie kontynuacji.

Sony pracuje również nad serialami - tutaj potwierdzono już "The Last of Us" od HBO z Pedro Pascalem w roli głównej (które pomógł napisać m.in. reżyser drugiej odsłony, Neil Druckmann), a niedawno także "Twisted Metal" z Anthonym Mackie w roli głównej, który zrealizują Rhett Reese oraz Paul Wernick (scenarzyści obu części "Deadpoola").

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.