09.07.2019 12:05

Reżyser "Jokera" twierdzi, że film rozwścieczy fanów komiksów

Todd Phillips, reżyser "Jokera" z Joaquinem Phoenixem, zdradził, że fani komiksów będą wściekli z powodu drogi, jaką obrał tworząc film.

Foto: CAP/FB/Capital Pictures/East News
Foto: CAP/FB/Capital Pictures/East News

W wywiadzie udzielonym dla magazynu Empire, Todd Phillips zdradził swoje obawy względem reakcji widzów na film "Joker". Reżyser wyznał, że jego zdaniem fani komiksów będą wściekli. Wszystko z uwagi na niezgodność z pierwowzorem. 

"Joker" nie przypadnie do gustu fanom komiksów?

Todd Phillips zdradził w wywiadzie, że po premierze "Jokera" czeka go atak ze strony fanów komiksów. Reżyser spodziewa się takiej reakcji, gdyż tworząc film z Joaquinem Phoenixem w roli głównej, nie opierał się na materiale źródłowym. Zgodnie z jego zapewnieniem "Joker" wykorzystuje postaci z kart komiksów, jednak nie jest ich adaptacją. 

"

Nie opieraliśmy się na żadnej historii z komiksów, co rozwścieczy widzów. Stworzyliśmy po prostu własną wersję tego, skąd może wziąć się taki gość, jak Joker. Właśnie to mnie zawsze interesowało. To nawet nie jest film o Jokerze, tylko o stawaniu się nim. To historia o człowieku. "

Jaquin Phoenix
Jaquin Phoenix
Przeczytaj także Pojawiły się pierwsze reakcje na film "Joker" z Joaquinem Phoenixem

Phillips podkreślił również, że Joaquin Phoenix był pierwszym wyborem do tytułowej roli:

"

Uważam, że to świetny aktor. Gdy pisaliśmy scenariusz, nad komputerem wisiało jego zdjęcie. Stale na nie spoglądaliśmy, myśląc "Rany, byłoby świetnie, gdyby naprawdę zgodził się zagrać". "

Foto:  CAP/FB/Capital Pictures/East News

"Joker" - premiera, obsada

"Joker" zadebiutuje w Polskich kinach 4 października 2019 roku. U boku Joaquina Phoenixa wystąpili między innymi Zazie Beetz, Robert de Niro, Marc Maron i Brian Tyree Henry.

Zobacz też: Dlaczego "Joker" będzie przełomowy dla kina superbohaterskiego?

Tagi: Joker DC Comics Joaquin Phoenix