01.06.2020 16:24

Reżyser "Legionu samobójców" obwinia "Deadpoola" o porażkę swojego filmu

David Ayer opowiedział o tym, ile stracił "Legion samobójców" w drodze na ekrany, a winą za ostateczny kształt filmu obwinił... "Deadpoola".

Foto: WARNER BROS PICTURES / Album/EAST NEWS
Foto: WARNER BROS PICTURES / Album/EAST NEWS

Powszechnie wiadomo, że to, co zobaczyliśmy na ekranach kin, nijak ma się do pierwotnej wersji "Legionu samobójców" z 2016 roku. Film został pocięty w dużej mierze przerobiony. Finalny efekt nie spodobał się jednak widzom i dziś film Davida Ayera uchodzi za nieudaną karykaturę tego, czym mógł być. Reżyser ponownie zabrał głos w tej sprawie i zdradził, co skłoniło studio do nacisków na zmianę tonu filmu.

Reżyser "Legionu samobójców" obwinia "Deadpoola" o porażkę swojego filmu

Dotychczas uważano, że za koniecznością zmian w "Legionie samobójców" stała porażka finansowa filmu "Batman v Superman", który został uznany za "zbyt mroczny". David Ayer przyznał, że owszem, taki obrót spraw zaniepokoił studio Warner Bros. Jednak to ogromny sukces pierwszego "Deadpoola" znacząco wpłynął na decyzję studia o zmianie tonu filmu i... kompletnej zmianie jego struktury. 

Joker w wykonaniu Jareda Leto miał być pierwotnie lepszy od tego, co dostaliśmy w "Suicide Squad"
Joker w wykonaniu Jareda Leto miał być pierwotnie lepszy od tego, co dostaliśmy w "Suicide Squad"
Przeczytaj także Joker w wykonaniu Jareda Leto miał być pierwotnie lepszy od tego, co dostaliśmy w "Suicide Squad"

David Ayer podkreślił, że to pierwszy zwiastun filmu, zaprezentowany na Comic-Conie w San Diego w 2015 roku, najwierniej obrazuje jego wersję filmu.

"

Ten zwiastun pokazał ton i intencję filmu, który zrealizowałem. Metodyczny. Warstwowy. Złożony, piękny i smutny. Opinie na temat "BVS" zszokowały kierownictwo, a sukces "Deadpoola" zmienił mój głęboki dramat w "komedię". "

Reżyser wyznał również, że tworząc "Legion samobójców" wzorował się na trylogii Christophera Nolana, co pierwotnej wersji filmu miało być wyraźnie widać. 

"

Sceny zostały powtórzone, bo ton był "zbyt mroczny". Mój pierwszy akt był normalnie skonstruowanym filmem. Inspirowałem się Nolanem. Były normalne sceny z niesamowitym aktorstwem między Jaredem i Margot. Joker był przerażającą, a Harley złożoną postacią.  "

.

Henry Cavill jako Superman
Henry Cavill jako Superman
Przeczytaj także Henry Cavill powróci do roli Supermana w filmie o Człowieku ze stali od J.J. Abramsa?
Tagi: Film News Suicide Squad Deadpool Legion Samobójców DC Universe