18.04.2018 14:14

Reżyser „Lego: Batman” stworzy kinową adaptację gry „Borderlands”?

Fani serii „Borderlands” czekają na film na jej podstawie od kilku lat. Wreszcie coś się ruszyło i podano nazwisko filmowca, który prawdopodobnie powoła dożycia kinową wersję kosmicznego westernu. 

Borderlands 2
foto: materiały promocyjne

Po sukcesie filmu „Rampage” Hollywood otwiera się na produkcje oparte na podstawie gier wideo. Jedną z nich jest zapowiedziany jeszcze w 2015 roku film „Borderlands”. Dotychczas filmy bazujące na konsolowych i komputerowych grach nie były zbytnio udane. Wystarczy wspomnieć serię „Hitman”, czy powstały nie tak dawno temu „Assasin's Creed”. Wygląda na to, że produkcja o wielkiej małpie z Dywanem Johnsonem w roli głównej złamała klątwę growej ekranizacji. Być może z tego powodu zasugerowano, kto wyreżyseruje „Borderlands”.

„Borderlands” - Chris McKay reżyserem filmu?

Jak donosi The Hashtag Show, „Borderlands” trafi na duży ekran pod pieczą Chrisa McKaya. Reżyser jest znany z komediowej animacji „Lego: Batman”. Pracował też przy filmie „Robot Chicken: Star Wars Episode III”. Biorąc pod uwagę nietuzinkowy humor serii gier, McKay wydaje się strzałem w dziesiątkę. Zapowiedziano, że film ma mieć klimat najnowszej części „Mad Maxa” połączonego ze „Strażnikami Galaktyki”. Atmosfera postapokaliptycznego, brutalnego świata przepełnionego sarkazmem i ironią idealnie pasuje do charakteru gier „Borderlands”. Ujawniono też, kogo możemy się spodziewać w głównej roli. Pod uwagę brany jest Aaron Berg, znany z filmu „G.I. Joe 3”. Za scenariusz ma odpowiadać Oren Uriel, prace będzie kontrolował Avi Arad. 

Pierwsza część serii „Borderlands” po raz pierwszy ukazała się w roku 2009. Jest to klasyczny FPS z elementami RPG. W grze zaprezentowano 4 głównych bohaterów. Każdy z nich jest nadzwyczaj charakterystyczny, obdarzony wyjątkowymi cechami wyglądu i osobowości. Prawdopodobnie zostanie to odwzorowane w scenariuszu filmu. Fabuła ma się jednak skupiać na zupełnie nowych wydarzeniach, więc nie będzie miała za wiele wspólnego z akcją, którą widzieliśmy w jednej z gier lub jej spin-offach. Rzecz będzie się jednak działa w tym samym uniwersum, więc film dopełni wydarzenia ukazane w cyfrowej formie. Głównymi bohaterami filmu mają być Clay i Eva. 

Brzmi obiecująco. Na razie jednak nie podano nawet, kiedy ruszają zdjęcia, więc nie ma mowy o żadnych szczegółach dotyczących daty premiery filmu. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News LEGO Borderlands