Reżyser „Lego: Batman” stworzy kinową adaptację gry „Borderlands”?

Sergiusz Kurczuk
18.04.2018 14:14
Reżyser „Lego: Batman” stworzy kinową adaptację gry „Borderlands”? Fot. materiały promocyjne

Fani serii „Borderlands” czekają na film na jej podstawie od kilku lat. Wreszcie coś się ruszyło i podano nazwisko filmowca, który prawdopodobnie powoła dożycia kinową wersję kosmicznego westernu. 

Po sukcesie filmu „Rampage” Hollywood otwiera się na produkcje oparte na podstawie gier wideo. Jedną z nich jest zapowiedziany jeszcze w 2015 roku film „Borderlands”. Dotychczas filmy bazujące na konsolowych i komputerowych grach nie były zbytnio udane. Wystarczy wspomnieć serię „Hitman”, czy powstały nie tak dawno temu „Assasin's Creed”. Wygląda na to, że produkcja o wielkiej małpie z Dywanem Johnsonem w roli głównej złamała klątwę growej ekranizacji. Być może z tego powodu zasugerowano, kto wyreżyseruje „Borderlands”.

„Borderlands” - Chris McKay reżyserem filmu?

Jak donosi The Hashtag Show, „Borderlands” trafi na duży ekran pod pieczą Chrisa McKaya. Reżyser jest znany z komediowej animacji „Lego: Batman”. Pracował też przy filmie „Robot Chicken: Star Wars Episode III”. Biorąc pod uwagę nietuzinkowy humor serii gier, McKay wydaje się strzałem w dziesiątkę. Zapowiedziano, że film ma mieć klimat najnowszej części „Mad Maxa” połączonego ze „Strażnikami Galaktyki”. Atmosfera postapokaliptycznego, brutalnego świata przepełnionego sarkazmem i ironią idealnie pasuje do charakteru gier „Borderlands”. Ujawniono też, kogo możemy się spodziewać w głównej roli. Pod uwagę brany jest Aaron Berg, znany z filmu „G.I. Joe 3”. Za scenariusz ma odpowiadać Oren Uriel, prace będzie kontrolował Avi Arad. 

Pierwsza część serii „Borderlands” po raz pierwszy ukazała się w roku 2009. Jest to klasyczny FPS z elementami RPG. W grze zaprezentowano 4 głównych bohaterów. Każdy z nich jest nadzwyczaj charakterystyczny, obdarzony wyjątkowymi cechami wyglądu i osobowości. Prawdopodobnie zostanie to odwzorowane w scenariuszu filmu. Fabuła ma się jednak skupiać na zupełnie nowych wydarzeniach, więc nie będzie miała za wiele wspólnego z akcją, którą widzieliśmy w jednej z gier lub jej spin-offach. Rzecz będzie się jednak działa w tym samym uniwersum, więc film dopełni wydarzenia ukazane w cyfrowej formie. Głównymi bohaterami filmu mają być Clay i Eva. 

Brzmi obiecująco. Na razie jednak nie podano nawet, kiedy ruszają zdjęcia, więc nie ma mowy o żadnych szczegółach dotyczących daty premiery filmu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.