Pogoda
08.09.2016 10:52

Reżyser „Łowcy androidów 2” jest przerażony tym, co nakręcił

Produkcja kontynuacji kultowego „Łowcy androidów” jest już w toku, a reżyser dzieła podzielił się swoimi pierwszymi przemyśleniami na temat powstającego obrazu.

Reżyser „Łowcy androidów 2” jest przerażony tym, co nakręcił
foto: materiały prasowe

Denis Villeneuve odczuwa presję - nic dziwnego, w końcu obraz Ridleya Scotta był objawieniem w kategorii kina science fiction. Twórca zrobił sobie krótką przerwę od stania za kamerą na planie „Łowcy androidów 2”, aby móc się pojawić na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w celu promocji swojego ostatniego dzieła, filmu „Arrival”.

To właśnie przy tej okazji wyznał, że jest przerażony tym, co udało mu się do tej pory zarejestrować. Reżyser nie miał jednak na myśli tego, że jest niezadowolony z dotychczasowych scen, nie odniósł też tego do treści filmu, chciał tym przekazać, że kręci zupełnie coś innego od oryginalnego „Łowcy androidów”:

"

Przede wszystkim nie jest możliwym, aby podążać zgodnie z oryginałem. To Ridley Scott i jego arcydzieło. To jeden z najlepszych filmów science fiction i jedno z najlepszych dzieł ostatnich 50 lat. To, co mnie teraz przeraża to, to, że biorę „Łowcę androidów” i robię to po swojemu. Aby to sobie uświadomić patrzę na materiały z poszczególnych dni - to nie Ridley Scott, to ja. Jest zupełnie inaczej. Wciąż jesteśmy w tym samym uniwersum, nadal jesteśmy w tym samym śnie, ale to jest moje - nie wiem, jak ludzie będą reagować. Ten film ma swoje własne życie. "

Denis Villeneuve wyznał także, że zaczął mieć problemy ze snem od kiedy ruszył plan zdjęciowy. To dlatego, że zbyt ekscytuje się powstającym obrazem i jest po prostu bardzo dużo do zrobienia. W filmie ma powrócić Harrison Ford jako Rick Deckard, a u jego boku pojawią się także Robin Wright, Ana de Armas, Dave Bautista, Mackenzie Davis, Jared Leto, a także Ryan Gosling:

"

Muszę przyznać, że Ryan Gosling jest szalenie dobry. Jestem pod jego wielkim wrażeniem. To pierwszy raz, kiedy z nim pracuję i nigdy nie miałem do czynienia z kimś tak oddanym, precyzyjnym i zaangażowanym. Jest dla mnie prawdziwym partnerem. Powiedziałem mu: „Wiesz, będziemy to musieli zrobić razem, a to jest jak chodzenie po ciemnym pokoju z zapalniczką próbując znaleźć drogę wyjścia. To ogromny pokój, jesteśmy w nim sami, jest ciemno i zimno”. A on odpowiedział, że wszystko to dokładnie rozumie. Wiedziałem, że jest świetnym aktorem, ale nie wiedziałem, że aż tak. To naprawdę inteligentny człowiek, już teraz wnosi bardzo wiele do projektu. "

Twórca opowiedział także o pracy z jednym ze swoich bohaterów, czyli Harrisonem Fordem:

"

Już się z nim spotkałem, aby pracować razem od początkowego etapu, choć jeszcze nie kręciliśmy jego scen. To jeden z moich bohaterów, dorastałem na filmach z jego udziałem, więc dla mnie jest to spotkanie z legendą. Ma w sobie wiele pokory, ofiarności, otwartości - to jeden z najmilszych ludzi, jakich poznałem. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby rozpocząć z nim właściwą pracę. "

Z pomysłem na stworzenie „Łowcy androidów 2” wyszli Ridley Scott i Hampton Fancher. Drugi z panów stał się do spółki z Michaelem Greenem scenarzystą dzieła. Twórcy celują z premierą obrazu w datę 6 października 2017 roku.

Czekacie na „Łowcę androidów 2”?

Robert Skowronski
Tagi: News Łowca androidów