Reżyser "Ostatniej rodziny" i "Watahy" odpowie za ekranizację "Króla" Szczepana Twardocha
Sergiusz Kurczuk
25.01.2019 14:24
Reżyser "Ostatniej rodziny" i "Watahy" odpowie za ekranizację "Króla" Szczepana Twardocha Fot. kadr z filmu Ostatnia rodzina

Jan P. Matuszyński wyreżyseruje serial na podstawie książki Szczepana Twardocha "Król". Filmowiec jest odpowiedzialny za  "Ostatnią rodzinę" i serial "Wataha". 

Szczepan Twardoch to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy ostatnich lat. Nic dziwnego, że polscy filmowcy postanowili sięgnąć po jego twórczość, by powołać serial na podstawie jednej z książek. Na warsztat wzięto najsłynniejszy tytuł Twardocha - "Król" z 2016 roku. W 2018 roku wydano kontynuację powieści pod tytułem "Królestwo". Reżyserem serialowej wersji "Króla" został Jan P. Matuszyński.

"Król" Twardocha - Jan P. Matuszyński wyreżyseruje serial na podstawie książki

Król Fot. foto: materiały promocyjne

Jak donosi portal Filmweb, już niedługo rozpoczną się prace do serialu na podstawie "Króla". Produkcja ma się składać z ośmiu odcinków. Zdjęcia ruszą wiosną 2019 roku. Reżyserem "Króla" został Jan P. Matuszyński znany z nagradzanej biografii Zdzisława i Tomasza Beksińskich pod tytułem "Ostatnia rodzina" oraz popularnego serialu kryminalnego HBO zatytułowanego "Wataha". Nad powstawaniem serialu będzie czuwał autor książki, który po części odpowiada również za scenariusz produkcji. "Król" trafi na stację Canal+.

"Król" opowiada o przedwojennej Warszawie. Głównym bohaterem książki jest żydowski bokser Jakub Szapiro. Twardoch ukazał nieistniejącą już twarz dawnej stolicy - wielokulturowego miasta, w którym mieszkali przedstawiciele różnych wyznań i narodowości. Powieść nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2017 w kategorii proza. "Król" doczekał się już adaptacji. Sztukę teatralną na podstawie powieści powołano do życia Piotr Demirski i Monika Strzępka.

Serial "Król" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono większej ilości informacji na temat nadchodzącej produkcji Canal+. Zdjęcia mają się rozpocząć w kwietniu i potrwać do września 2019 roku. Oznacza to, że "Król" trafi na antenę najwcześniej w roku 2020. Fani Twardocha muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.