19.04.2018 14:11

Reżyser „Szybkich i wściekłych 8” wyreżyseruje film oparty na słynnym serialu animowanym z lat 80.

„M.A.S.K.” to serial animowany, który powstał, by promować serię zabawek firmy Kenner. Wytwórnia Paramount postanowiła stworzyć film o elitarnym oddziale powołanym do walki ze złem. 

M.A.S.K.
foto: materiały prasowe

Powstaje kolejny film oparty na linii zabawek. Doczekaliśmy się już serii „Transformers” oraz oczekujemy na „Action Mana” i „ROM-a”. Wytwórnia Paramount ogłosiła, że powstaje film na podstawie serialu animowanego z lat 80. pod tytułem „M.A.S.K.”. Producenci znaleźli już reżysera. Został nim F. Gary Gray, który pracował przy takich filmach, jak „Szybcy i wściekli 8”, „Straight Outta Compton” czy „Prawo zemsty”. 

„M.A.S.K.” - o czym będzie film?

Jak donosi Deadline, zespół produkcyjny szuka obecnie scenarzysty, który napisze historię pasująca do klimatu marki. Według słów twórców film ma trafić do nowoczesnych subkultur i nieść ducha wyzwolenia. Być może po sukcesie „Black Panther” Paramount chce uderzyć w podobny ton w jednym z kolejnych filmów. M.A.S.K. to seria zabawek stworzonych przez firmę Kenner w 1985 roku. Po latach prawa do marki przejęło Hasbro. Firma zabawkarska planuje ekspansję Hollywood i film „M.A.S.K.” ma być jedną z dróg na zdobycie nowych fanów i promocję zabawek. Podobny pomysł pojawił się, gdy powołano „M.A.S.K.” do życia. Zastosowano taką samą strategię, jak w przypadku Transformers, którzy dostali serię komiksową na łamach Marvela

Członkowie M.A.S.K. nie tylko doczekali się komiksu DC, ale również 2-sezonowego serialu animowanego. Historia opowiadała o walce dwóch organizacji. M.A.S.K. (czyli Mobile Armored Strike Kommand) walczyli przeciwko grupie znanej jako V.E.N.O.M. (Vicious Evil Network of Mayhem). Nie trudno domyślić się, która frakcja stała po stronie dobra. Najprościej rzecz ujmując, figurki i główni bohaterowie serialu to połączenie G.I. Joe z Transformersami. Obie frakcje posługiwały się zaawansowanymi technologicznie maskami i zmieniającymi kształty pojazdami.

„M.A.S.K.” raczej nie będzie arcydziełem kinematografii i podąży tym samym tropem, co inne filmy oparte na słynnych liniach zabawkarskich. Znajdą się jednak fani zabawek i serialu, którzy z sentymentem wspominają drugą połowę lat 80. i wybiorą się do kina. Dalsze szczegóły na temat „M.A.S.K.” nie są na razie znane. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Szybcy i wściekli