Reżyser „Tomb Raidera”: Lara Croft będzie ludzka

Robert Skowronski
07.03.2016 14:40
Reżyser „Tomb Raidera”: Lara Croft będzie ludzka Fot. PARAMOUNT PICTURES / East News

Mija 15 lat od kiedy Angelina Jolie stała się na ekranie Larą Croft. W 2017 roku powinniśmy otrzymać reboot filmu o dzielnej pani archeolog, a reżyser dzieła zdradził na czym skupi się w swoim obrazie.

Za „Tomb Raidera” odpowiedzialny będzie norweski twórca Roar Uthaug, którego ostatnim zrealizowanym filmem jest „Fala” z 2015 roku. Autorem scenariusza będzie z kolei Geneva Robertson-Dworet („Transformers 5”). Nad dziełem pieczę będą trzymać MGM, GK Films i Warner Bros. Ostatnie studio będzie również dystrybutorem. Zdjęcia mają rozpocząć się już wiosną 2016 roku.

Od czasu, gdy Angelina Jolie wyruszyła na ekranie w poszukiwaniu skarbów zdążyło już powstać kilka gier traktujących o przygodach Lary Croft. Na nich w dużej mierze ma się opierać obraz Uthauga - zwłaszcza na pozycji o tytule „Tomb Raider” z 2013 roku. Wirtualna odsłona perypetii archeolog pokazała bardziej ludzką stronę bohaterki z jej słabościami. Podobną wizję na swój obraz ma reżyser dzieła:

Stworzenie z Lary Croft postaci z krwi i kości, kogoś bardziej ludzkiego, to cel, jaki chcemy osiągnąć w kinowej wersji. Zależy nam, aby ludzie mogli się z nią utożsamić. Mam nadzieję wnieść do filmu nieco swojej norweskiej wrażliwości.

Twórca wyznał także, że jest dużym fanem gier z serii „Tomb Raider” i to już od 1996 roku. Był to jeden z głównych powodów, dla których zaangażował się w filmowy projekt. Co reżyser ceni sobie w wirtualnym świecie Lary Croft?

Zawsze lubiłem silne kobiece osobowości. Wydaje mi się, że w każdym moim filmie miałem taką postać. Jest to dla mnie coś interesującego.

Uthaug przyznał także, że kręcąc film katastroficzny, jakim była „Fala”, nabrał chęci do zrealizowania dużej produkcji w Hollywood:

Film „Poszukiwacze zaginionej Arki” jest jednym z moich ulubionych dzieł z młodości. Dlatego moim marzeniem było stworzenie czegoś w tym samym gatunku. Chcemy zrobić współczesny film akcji i sprawić, że wszystko będzie bardzo realistyczne.

Nowy „Tomb Raider” ma być początkiem serii kinowej. Dzieło pokaże, jak Lara Croft stała się łowczynią przygód. Wcześniej nad scenariuszem rebootu pracowali m.in. Mark Fergus i Hawk Ostby („Iron Man”) oraz Marti Noxon („Jestem numerem cztery”).

Co sądzicie o nowym filmie o Larze Croft?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.