05.03.2018 17:39

Reżyser „X-Men” stworzy remake „Ucieczki Logana”?

Słynny film science fiction z Michaelem Yorkiem i Jenny Agutter w rolach głównych doczeka się odświeżonej wersji. Reżyserem remake'u ma zostać Simon Kinberg, który ostatnio jest związany z filmami o X-Men. Zbieżność imienia głównego bohatera filmu z pseudonimem Wolverine'a przypadkowa. 

Michael York i Jenny Agutter w filmie Ucieczka Logana
foto: kadr z filmu "Ucieczka Logana"

Remaki w ostatnich latach mają się bardzo dobrze. Producenci filmowi wolą przyjąć bezpieczną pozycję i zainwestować w produkcję, która na pewno się zwróci. W końcu widzowie uwielbiają oglądać to, co już kiedyś widzieli. Z tego powodu od lat trwają prace nad odświeżoną wersją filmu science fiction z 1976 roku w reżyserii Michaela Andersona. Mowa oczywiście o „Ucieczce Logana”. Po wielu miesiącach posuchy w końcu pojawiły się konkretne informacje dotyczące produkcji filmu.

„Ucieczka Logana” - kto wyreżyseruje i napisze scenariusz?

Jak donosi Deadline, wytwórnia Warner Bros. znalazła już scenarzystę nowej wersji filmu Andersona. Ma nim być Peter Craig znany z pracy przy takich tytułach, jak „Igrzyska Śmierci”„Miasta złodziei” oraz debiutującego w styczniu 2018 roku filmu „12 Strong”. Zaangażowano też osobę, która ma się zająć reżyserią remake'u „Ucieczka Logana”. Chodzi o Simona Kinberga, który obecnie jest znany z nadchodzącego filmu „X-Men: Dark Phoenix”. Na razie nie zdradzono większej ilości szczegółów na temat filmu. 

Simon Kinberg

„Ucieczka Logana” - o czym jest film?

Kinomani, w szczególności fani science fiction na pewno widzieli oryginał z Michaelem Yorkiem i Jenny Agutter w rolach głównych. Jednak jeśli nie należycie do tych grup, macie słabą pamięć, albo zwyczajnie nie mieliście czasu żeby nadrobić film Andersona, spieszymy z wytłumaczeniem. Historia została oparta na powieści Williama F. Nolana i George’a Claytona Johnsona. Książka oraz film opisują dystopiczną przyszłość, w której ludzie żyją w mieście osłoniętym przed światem zewnętrznym kopułą. Metropolią sterują komputery, które dematerializują i odradzają każdego, kto skończył 30 rok życia. Uciekinierów ścigają specjalnie wyszkoleni strażnicy. Jednym z nich jest Logan 5, który podczas pościgu za tajemniczą Jessicą 6, postanawia do niej dołączyć. Para chce odnaleźć mityczną świątynię, w której szuka schronienia przed chłodną rzeczywistością skomputeryzowanej przyszłości.

Twórcy muszą się spieszyć, żeby sprzedać film na fali popularności innych produkcji science fiction. Należy do nich zarówno druga część „Blade Runnera” w reżyserii Denisa Villeneuve'a oraz nadchodzącym „Ready Player One” Stevena Spielberga. Na razie nie zdradzono przybliżonej daty premiery remake'u.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News X-Men remake X-Men: Dark Phoenix