Reżyser filmu „Blade Runner 2049” chciał zatrudnić Davida Bowiego

Kamil Dachnij
25.07.2017 12:20
Reżyser filmu „Blade Runner 2049” chciał zatrudnić Davida Bowiego Fot. ons.pl/kadr z filmu

Denis Villeneuve zdradził, że Jared Leto nie był jego pierwszą myślą odnośnie roli konstruktora androidów. 

Śmierć Davida Bowiego ograbiła świat nie tylko z wielkiego kompozytora, ale też z bardzo dobrego aktora. Od czasu swojego znakomitego debiutu w „Człowieku, który spadł na ziemię” (1976) Nicolasa Roega, Bowie z powodzeniem wystąpił w takich filmach jak „Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence”, „Zagadka nieśmiertelności”, „Labirynt”, „Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną” czy „Basquiat – Taniec ze śmiercią”. Jego umiejętności i przede wszystkim ekranowy magnetyzm był niepodważalny.

Choć w ostatnich latach swojego życia artysta nie pojawiał się zbyt często na dużym ekranie, to właśnie w nim reżyser Denis Villeneuve widział głównego kandydata do roli Neandera Wallace’a, czyli twórcy replikantów w sequelu „Blade Runner 2049”. Informacją podzielił się w jednym z wywiadów:

Naszą pierwszą myślą był David Bowie, który pod wieloma względami wpłynął na „Blade Runnera”.

Villeneuve dodał, że po śmierci Bowiego próbował znaleźć kogoś, kto w jakimś stopniu posiadałby podobną osobowość do legendarnego twórcy albumu „Station to Station”. Padło na Jareda Leto. Lider 30 Seconds to Mars prawdopodobnie nigdy nie usłyszał większego komplementu. Zaangażowanie Bowiego bez wątpienia byłoby strzałem w dziesiątkę, który zapewne oddałby swojego bohatera w znacznie lepszy sposób niż obecny odtwórca Jokera. Ziggy Stardust miał również powrócić do swojej roli agenta Phillipa Jeffriesa w 3. sezonie „Twin Peaks”.

Przypomnijmy, że fabuła filmu „Blade Runner 2049” ma miejsce 30 lat po wydarzeniach z pierwszego „Blade Runnera”. Oficer K - w tej roli Ryan Gosling - natrafia na sekret, który może pogrążyć resztki społeczeństwa w totalnym chaosie. Z tego powodu postanawia odszukać Ricka Deckarda (Harrison Ford), byłego łowcy androidów, po którym wieść zaginęła trzy dekady temu.  

Scenarzystami kontynuacji „Łowcy androidów” są Hampton Fancher oraz Michael Green. Oprócz wcześniej wspomnianych aktorów, zobaczymy jeszcze Dave’a Bautistę, Robin Wright, Anę de Armas oraz Edwarda Jamesa Olmosa. Polska premiera filmu odbędzie się 6 października 2017 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.