09.07.2018 16:01

Reżyser filmu „Drive” chce stworzyć darmowa platformę streamingową

Nicolas Winding Refn postanowił stanąć w opozycji do wielkich korporacji i szykuje darmową platformę streamingującą filmy. Jakie tytuły trafią na portal? 

Nicolas Winding Refn
foto: Serge Arnal / Starface/East News

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że kinematografia weszła na kolejny poziom. Sala kinowa powoli przestaje być jedynym miejscem, w którym można obejrzeć wielkie filmy. Pojawienie się na rynku platform streamingowych spowodowało, że wiele produkcji ma premierę online, a widzowie za niewielką comiesięczną opłatą mogą mieć dostęp nie tylko do nowości, ale również klasyki. Netflix oczywiście przoduje na rynku, ale inne firmy powoli powołują do życia własne portale streamingujące materiały wideo. Wystarczy wspomnieć YouTube, Apple, Disneya, czy DC. Obok tych gigantów Nicolas Winding Refn chce stworzyć serwis oparty na podobnej zasadzie. Różnić będzie go jednak to, że widzowie nie będą musieli nic płacić. 

Bynwr.com - darmowa platforma streamingowa Nicolasa Windinga Refna

Twórca takich filmów jak „Drive”, „Neon Demon” czy „Tylko bóg wybacza” chce stanąć w opozycji do wielkich korporacji, które oczywiście pozwalają twórcom rozprostować skrzydła, ale przy okazji zarabiają na filmach i serialach miliony dolarów. Reżyser rozmawiał na temat swojego pomysłu z The Guardian. 

"

Chcę, żeby to było niekontrolowane miejsce pięknego chaosu, gdzie każdy może stworzyć swoje własne uniwersum i panuje wolność słowa bez nadzoru wielkich firm. Miejsce wolności słowa i dostępne za darmo. W ciągu ostatnich lat w ramach hobby kupowałem i odnawiałem wiele starych filmów. Zastanawiałem się, co z nimi zrobić. Nagle zdałem sobie sprawę, że mógłbym podzielić się nimi za darmo. Więc założyłem stronę, na której będą streamowane. Nie ma żadnego haczyka. Nic nie będziemy ci sprzedawać. Oglądaj albo nie.  "

Strona Refna już istnieje, ale na razie nie posiada jeszcze żadnej zawartości. Bynwr.com działa na razie jako wersja beta. Napis głosi, żeby zainteresowani uzbroili się w cierpliwość. Zawsze mogą zostawić adres e-mail, by dołączyć do newslettera serwisu i być na bieżąco z wszelkimi zmianami. 

Bynwr.com - jakie filmy znajdą się w ofercie serwisu?

Idea jest świetna, jednak osoby liczące, że zobaczą za darmo światowe hity, trochę się rozczarują. Refn ma już kilka tytułów, które trafią na jego serwis. Będą to jednak niszowe dzieła, które do tej pory bardzo trudno było dostać w dystrybucji domowej. Oto lista filmów, do których filmowiec wykupił prawa, odrestaurował i zaprezentuje na Bynwr.com:

„Nocny przypływ” (1961)

Thriller Curtisa HarringtonaLuaną Anders i Dennisem Hooperem w rolach głównych. Johnny poznaje piękną kobietę, która na lokalnym karnawale przebiera się za syrenę. Zafascynowany pięknością młody chłopak powoli zaczyna wierzyć, że dziewczyna naprawdę jest morskim stworem.

„The Nest of the Cuckoo Birds” (1956)

W horrorze Berta Williamsa z reżyserem i Ann Long w rolach głównych, pojawia się hostel na odludziu, zamaskowana zabójczyni i tajemnicza kobieta skuta łańcuchami na poddaszu kwatery. 

„The Burning Hell” (1974)

Film Rona Ormonda to horror dokumentalny pastor Estus W. Pirkle głosi, że wszyscy, którzy nie są chrześcijanami trafią do piekła, gdzie czeka ich wieczne potępienie. Spotyka jednak na swojej drodze chrześcijan, którzy nie wierzą w piekło.

„Hot Thrills and Warm Chills” (1967)

Dramat Dale'a Berry'egoRitą Alexander, Susan Branson i Lorną Maitland w rolach głównych. Trzy kobiety spotykają się po latach w hostelu i postanawiają zrobić skok na koronę Króla Seksu podczas festiwalu Mardi Gras. Na ich trop wpadają policjanci, którzy usiłują złapać złodziejki.

Na razie nie wiadomo, kiedy Refn wystartuje ze swoim serwisem, ale zapowiada się bardzo ciekawie. 

Skorzystasz z Bynwr.com?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Drive