Reżyser filmu "Shazam!" podzielił się usuniętą sceną

28.05.2019 12:40
Reżyser filmu "Shazam!" podzielił się usuniętą sceną Fot. kadr z filmu Shazam!

Reżyser filmu "Shazam!" David F. Sandberg zamieścił w sieci niewykorzystany materiał, który miał się pojawić w produkcji DCEU. Co zawiera?

Kiedy wszyscy spisali produkcje Warner Bros. o superbohaterach na straty, "Shazam!" okazał się prawdziwym zaskoczeniem. Film o bohaterze mniej popularnym niż członkowie Ligi Sprawiedliwości zarobił na świecie prawie 400 milionów dolarów. To drugi po "Aquamanie" hit oparty na komiksach DC. Latem 2019 roku "Shazam!" ukaże się na Blu-ray i DVD. Zanim zobaczymy oficjalne usunięte sceny, wpadki i rozmowy z twórcami oraz aktorami, reżyser filmu podzielił się ze swoimi fanami niewykorzystanym materiałem.

"Shazam!" - usunięta scena z filmu DC

Na Instagramie Davida F. Sandberga pojawiło się krótkie wideo, pozornie niezwiązane z filmem "Shazam!". Okazuje się, że animacja o nastoletnim Frankensteinie miała trafić do hitu Warner Bros. Filmowiec opisał, skąd wziął się pomysł na fikcyjną kreskówkę i dlaczego finalnie jej nie użyto.

Jedna z usuniętych scen z "Shazama!". Początkowo miała to być kiepska bajka lecąca w tle w telewizji. Oczywiście zobaczyłem w tym fragmencie szansę na animowanie i głupio zgodziłem się na dubbing postaci. Oto, do czego doszedłem, zanim zdecydowaliśmy się wyciąć ten fragment. Animowane w Moho.

Usunięta scena przedstawia Victora Frankensteina i jego syna, który nie chce iść na bal maturalny, ponieważ wygląda jak potwór. We fragmencie pojawia się również zaprzyjaźniony duch. Całość została stworzona w manierze kreskówek z Cartoon Network i zdubbingowana przez Sandberga. Oczywiście ten mały dodatek nie ma nic wspólnego z fabułą "Shazama!", ale fani herosa i filmu na jego podstawie i tak powinni być zainteresowani wyciętą sceną.

Przeczytaj także

Miłośnicy twórczości reżysera zapewne doskonale zrozumieją, że animacja nie powstała bez powodu. Sandberg zaczynał od krótkometrażowych filmów rysunkowych, które zamieszczał na serwisie YouTube jako ponysmasher.

Dzięki popularności "För Barnen" i "Vad Tyst Det Blev" został zauważony przez szwedzkiego programu telewizyjnego "Myggan" i rozpoczął pracę w stacji Channel 5. W ten sposób zyskał kontakty, które w kolejnych latach pozwoliły dotrzeć mu do Hollywood i powołać do życia takie hity jak "Shazam!" czy "Annabelle: Narodziny zła".

"Shazam!" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Być może niedługo Sandberg zrealizuje swoje marzenie i stworzy pełnometrażową animację. Na razie fani czekają na 2. część "Shazama!". Zanim to jednak nastąpi, odbędzie się premiera historii Billy'ego Batsona na DVD i Blu-Ray. W Stanach Zjednoczonych produkcja będzie dostępna 16 lipca 2019 roku. Cyfrowa wersja filmu trafi do sprzedaży 2 lipca. Nie wiadomo, kiedy będzie można kupić domową edycję "Shazama!" w Polsce.

Zobacz też: Czy wiesz, że: Shazam wystąpił w dwóch częściach "Thora"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.