30.05.2018 12:43

Reżyser filmu „X-Force” potwierdza skład tytułowej grupy

W filmie „Deadpool 2” wprowadzono nową drużynę superbohaterów. Drew Goddard potwierdza, które postacie będą należeć do grupy w spin-offie opowiadającym o X-Force. 

Deadpool 2
foto: kadr z filmu Deadpool 2

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Materiały promocyjne filmu „Deadpool 2” zapowiadały, że w produkcji na dużym ekranie zadebiutuje drużyna dobrze znana wszystkim fanom komiksów Marvela. Mowa oczywiście o X-Force. Filmowy Deadpool zwerbował grupę najemników o specjalnych umiejętnościach, by stoczyć walkę z Cablem i odbić uwięzionego młodego mutanta imieniem Russell. Szybko jednak okazuje się, że Bedlam, Shatterstar, Peter W. i Vanisher nie mają szczęścia i praktycznie cały team ginie, zanim zaczyna akcję ratunkową. Wcielający się w Bedlama Terry Crews, zażartował sobie nawet w rozmowie z Business Insider, że wprowadzenie X-Force do materiałów marketingowych filmu było największym trollowaniem widzów na świecie. Mimo śmierci najemników, powstanie spin-off „Deadpoola” o X-Force. Kto pojawi się w drużynie?

Film „X-Force” - którzy herosi wystąpią w spin-offie?

Solowy film o X-Force zapowiedziano już jakiś czas temu. Do niedawna sądzono, że pod tym tytułem, będącym cały czas w produkcji ukrywa się sequel „Deadpoola”. Okazało się jednak, że twórcy postanowili wprowadzić grupę w 2. części przygód wygadanego najemnika, by następnie powołać do życia osobną produkcję. Chociaż 80% pierwszego wcielenia filmowej grupy nie przeżyło lądowania, pod koniec widzimy nowy skład X-Force, którego trzonem stają się Deadpool (Ryan Reynolds), Cable (Josh Brolin) i Domino (Zazie Beetz). Według słów reżysera „X-Force” to właśnie te postacie wystąpią w filmie. Drew Goddard opowiedział o tym w rozmowie z Entertainment Weekly, przy okazji nakreślając kierunek, w którym będzie zmierzać kolejny film z serii.

"

Kocham te komiksy. Kocham Ryana, kocham Josha i kocham Zazie Beetz. Kiedy myślę o komiksach, na myśl przychodzą mi Cable, Domino i Deadpool i to się po prostu wie: „dobra, w świecie X-Men są bezpośrednie postacie wśród mutantów”. Bardziej chodzi bohaterów i moja miłość do nich niż jakąkolwiek fabułę czy historię. Bardziej chodzi o kochanie ich i patrzenie, jak dogryzają sobie nawzajem.  "

Czytelnicy przygód Deadpoola na pewno wiedzą, o co chodzi Goddardowi. Większość jego komiksowych przygód to absurdalne opowieści pełne humoru, którym daleko do patetycznych sag opowiedzianych na łamach „Avengers”, „X-Men” czy nawet „Spider-Mana”. Filmowy team X-Force będą więc tworzyć Deadpool, Domino i Cable, ale całkiem prawdopodobne, że wspomogą ich również inni bohaterowie, tacy jak Colossus, Negasonic Teenage Warhead, a może nawet wskrzeszony pod koniec filmu Peter!

X-Force - kim są superbohaterowie?

W komiksach Marvela pojawiło się kilka wcieleń X-Force. Pierwsze, które zadebiutowało na początku lat 90. to w pewnym sensie kontynuacja grupy New Mutants. Cable zradykalizował postawę drużyny skradającej się z zadziornych i nieustępliwych mutantów.

X-Force vol. 1 #1

W ciągu kolejnych lat pojawiły się kolejne wariacje składu. W końcu na początku nowego millenium całkowicie odmieniono zespół, który tworzyli młodzi superbohaterowie o statusie celebrytów. Następnie pojawiła się wersja X-Force stworzona przez członków X-Men. W skład Uncanny X-Force wchodzili brutalni mutanci, którym dowodził Wolverine. Zajmowali się wykonywaniem mokrej roboty, na którą nie mogli pozwolić sobie superbohaterowie. W tym samym czasie Cable reaktywował swoją drużynę, do której w większości dołączyły nowe postacie.

Uncanny X-Force vol. 1 #35

Wszyscy bohaterowie pojawiający się w filmie wchodzili w skład kolejnych odsłon komiksowych X-Force. Co ciekawe mimo raczej przyjacielskiej relacji między Deadpoolem i Cablem, na łamach komiksów ci bohaterowie nigdy nie należeli do jednego składu X-Force. 

Kto wspomoże Deadpoola, Cable'a i Domino w walce? Na razie nie podano szczegółów dotyczących spin-offa, więc pozostaje nam czekać na nowe informacje na temat filmu. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News X-Men Deadpool Marvel Josh Brolin Ryan Reynolds Komiks Marvel Comics