Reżyser horroru "To" stworzy hollywoodzką adaptację mangi "Atak Tytanów"

Sergiusz Kurczuk
30.10.2018 13:16
Reżyser horroru "To" stworzy hollywoodzką adaptację mangi "Atak Tytanów" Fot. kadr z serialu Attack on Titan

Andres Muschietti - reżyser filmów "To" i "Mama" niebawem powoła do życia filmową adaptację mangi "Atak Tytanów". Czy hollywoodzcy twórcy będą w stanie oddać ducha oryginału?

W 2009 roku powstała manga "Atak Tytanów" stworzona przez Hajime Isayamę. 4 lata później stworzono anime na podstawie papierowego oryginału. Popularność historii opowiadającej o potężnych istotach polujących na ludzi odniosła taki sukces, że teraz w kierunku "Ataku Tytanów" swoje oczy skierowało Hollywood, a konkretnie studio braci Warner.

"Atak Tytanów" - hollywoodzka adaptacja w reżyserii twórcy horroru "To"

Jak podaje Variety, Warner Bros. przygotowuje filmową wersję słynnych mangi i anime. Do roli reżysera wybrano Andresa Muschiettiego, który jest odpowiedzialny za sukces innej kinowej adaptacji popularnego dzieła. Mowa oczywiście o pierwszej części horroru "To", który w roku 2017 podbił box office na całym świecie. Na razie to jedyne informacje na temat filmu "Atak Tytanów", jakie pojawiły się w sieci. Muschietti pracuje obecnie nad 2. częścią "To", w której zobaczymy dorosłych członków Klubu Frajerów, stających do ponownej konfrontacji z klaunem Pennywisem. Film trafi na ekrany w drugiej połowie 2019 roku, więc prawdopodobnie dopiero wtedy ruszą prace nad "Atakiem Tytanów".

"Atak Tytanów" - o czym jest?

W mandze i anime na jej podstawie potężne istoty zwane Tytanami najechały Ziemię, niemal całkowicie zabijając populację ludzi. Ci, którzy przetrwali, ukryli się za trzema potężnymi murami - jedyną formą obrony przed Tytanami. Po stu latach względnego spokoju pojawia się jednak najeźdźca na tyle silny, że niszczy dwa mury. Wraz ze swoimi poplecznikami zabija ludzi, którzy za nimi mieszkali. Pozostali przy życiu ukrywają się za ostatnią z fortyfikacji. Wśród nich są Eren, Mikasa i Armin. Po latach terroru Eren postanawia dołączyć do żołnierzy i zemścić się na Tytanach za śmierć matki. Do roku 2018 wydano 26 tomów mangi. Anime na podstawie "Ataku Tytanów" ukazuje się od roku 2013. Do tej pory stworzony trzy sezony serialu.

W 2015 roku pojawił się również dwuczęściowy japoński film i odniósł wielki sukces w Kraju Kwitnącej Wiśni. Został 17. najlepiej zarabiającą produkcją w historii japońskiego kina.

Czy amerykańskim twórcom uda się przenieść ducha oryginału? Adaptacja "Ghost in the Shell" ze Scarlett Johansson w roli głównej nie zakończyła się tak, jak chcieliby tego producenci. Przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.