Reżyserka „Pułapki czasu” stworzy ekranizację komiksu „The New Gods”

Sergiusz Kurczuk
16.03.2018 13:07
1 Fot. Ava DuVernay, okładka The New Gods

Warner Bros. zapowiada, że Ava DuVernay wyreżyseruje filmową wersję komiksu Jacka Kirby'ego „The New Gods”. 

Ekranizacje komiksów DC nie ograniczają się jedynie do słynnych superbohaterów. Niebawem Warner Bros. powoła do życia kinową wersję słynnej historii stworzonej przez legendarnego Jacka Kirby'ego w roku 1971. Szefowie wytwórni zdecydowali się powierzyć reżyserię filmu Avie DuVernay, która ostatnio powołała do życia adaptację książki „Fałdka czasu”. Film Disneya w Polsce znany jest pod tytułem „Pułapka czasu” i mimo dużego nakładu finansowego zbiera raczej negatywne recenzje

DuVernay jako reżyserka „The New Gods” 

Jak donosi Deadline, reżyserka niebawem rozpocznie pracę nad filmową wersją komiksu o potężnych istotach, które stały się Nowymi Bogami. Reżyserka potwierdziła tę informację na Twitterze, cytując Kirby'ego i umieszczając zdjęcie słynnego autora komiksów. 

„Nasze marzenia czynią nas wielkimi” - dziękuję ci, Jacku Kirby. 

DuVernay będzie drugą oprócz Patty Jenkins reżyserką, której Warner Bros. powierzył filmową adaptację komiksu. Stanie się też pierwszą w historii czarnoskórą kobietą odpowiedzialną za film oparty na opowieści obrazkowej. DuVernay odrzuciła propozycję Marvel Studios, by reżyserować film „Black Panther”. Od dawna jednak dawała swoim fanom znać, że jest wielką fanką „The New Gods”, szczególnie postaci znanej jako Big Barda - 250-letniej wojowniczki, która w komiksach poślubiła adoptowanego syna Darkseida, Scotta Free. 

„The New Gods” - o czym będzie film?

Komiks powołany do życia przez Kirby'ego to opowieść o potężnych kosmitach zamieszkujących bliźniacze planety New Genesis i Apokolips. Jedna to istny Eden, druga przypomina świat po wojnie nuklearnej. New Genesis rządzi Highfather, a nad Apokolips czuwa znany wszystkim fanom DC - Darkseid. Tytułowe postacie powstały po końcu świata - Ragnarok, który miał miejsce na planecie zamieszkanej przez Starych Bogów zwanej Urgrund. Widzowie filmu zobaczą więc pojedynek między potężnymi mieszkańcami planet. Według doniesień Deadline „The New Gods” nie będzie w żaden sposób powiązana z DCEU, więc wydarzenie nie będą miały nic wspólnego z wydarzeniami przedstawionymi w „Batman v Superman”, „Wonder Woman”, „Lidze Sprawiedliwości” i „Aquamanie”. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszą zdjęcia do  „The New Gods” ani kiedy możemy spodziewać się produkcji w kinach. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.