Reżyserowie "Avengers: Endgame" twierdzą, że nie zmieniliby nic w swoim filmie

29.08.2019 13:35
Reżyserowie "Avengers: Endgame" twierdzą, że nie zmieniliby nic w swoim filmie Fot. Marvel Studios/Collection Christophel/East News

Joe i Anthony Russo opowiedzieli niedawno o swoim ostatnim projekcie, czyli najlepiej zarabiającym filmie wszech czasów "Avengers: Endgame" należącym do MCU.

"Avengers: Endgame" pojawił się w kinach 25 kwietnia 2019 roku i wciąż wpływa na widownie, nawet miesiące po premierze. Po tak ogromnym sukcesie trudno jest wymagać od twórców, by Ci chcieli coś zmienić w swoim dziele. Nie zmienia to jednak faktu, że fani wciąż pytają braci Russo, czy zmieniliby coś w swoim najnowszym filmie i czy są jakieś detale, które nie dają im spać po nocach.

Bracia Russo nie zmieniliby nic w Avengers: Endgame

Podczas niedawnego wydarzenia Talks With Google, Joe Russo został zapytany o to, czy chciałby cofnąć się w czasie i coś zmienić w swoim filmie. Reżyser udzielił dość długiej odpowiedzi na pytanie, które słyszeli wiele razy przy okazji swoich poprzednich premier. Mężczyzna stwierdził, że przeszłość jest przeszłością i wszystko wyszło tak, jak miało wyjść:

Jeśli czegoś żałujemy pod koniec projektu, to znaczy, że źle wykonaliśmy naszą pracę... Podczas tworzeniu filmu pracujemy nad nim ponad rok. Nakręcamy zdjęcia w dwa miesiące, 3 miesiące później oglądamy wszystkie materiały w montażowni i możemy zdecydować, że nie podobało nam się wykonanie, ton albo nie wyszedł żart albo warstwa emocjonalna. Wtedy zbieramy ekipę i kręcimy dokrętki.

Przeczytaj także

Tworzenie produkcji na skalę "Avengers: Endgame" jest tak ogromnym przedsięwzięciem, że trudno sobie wyobrazić, by film nie doczekał się kilku dokrętek. Dokładnie tak proces wytłumaczył Joe Russo:

Tworzenie filmu kończy się w dniu jego premiery. Scena z "Jestem Iron Manem" pojawiła się w filmie dopiero 2 miesiące przed premierą kinową. To bardzo wciągający proces, który jest ograniczony tylko tym, ile snu w ciągu doby potrzebujesz. Nie żałujemy niczego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, jak wyszedł film. 

Bracia Russo chyba już przyzwyczaili się do tego, że będą odpowiadali na pytania związane z Marvel Cinematic Universe przez resztę swoich dni. Jest to jednak chyba mała cena w porównaniu do tego, że ich nazwiska widnieją obok najlepiej zarabiającego filmu w historii kinematografii. "Avengers: Endgame" zadebiutował w kinach pod koniec kwietnia 2019 roku i obecnie jest dostępny w sprzedaży na DVD i Blu-ray. 

Zobacz także: "Avengers: Endgame" - jak powstała scena finałowej bitwy z filmu Marvela? [WIDEO]

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.