08.07.2020 18:13

Reżyserzy "Avengers: Endgame" chcą stworzyć własne "Gwiezdne wojny". Jaką mają wizję?

Bracia Russo wyrazili chęć stworzenia kolejnych odsłon "Gwiezdnych wojen". Saga Skywalkerów ich jednak zupełnie nie interesuje. 

Foto: Doug Peters/Press Association/East News
Foto: Doug Peters/Press Association/East News

Joe i Anthony Russo zasłynęli jako twórcy takich hitów jak "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame". Nie tylko wznieśli filmu Marvel Studios na zupełnie nowy poziom, ale zakończyli Infinity Sagę z nieprawdopodobnym impetem. Teraz wyrazili chęć eksploracji odległej galaktyki.

Reżyserzy "Avengers: Endgame" chcą stworzyć własne "Gwiezdne wojny"

Filmowcy postanowili wykorzystać kwarantannę na rozwinięcie swojego programu "Russo Brothers Pizza Film School", w którym to omawiają największe klasyki kinaW najnowszym odcinku pojawił się wyjątkowy gość - Luke Skywalker we własnej osobie. Mark Hamill omówił wraz z braćmi Russo gwiezdną sagę i jej wpływ na kinematografię. Reżyserzy wyjawili wówczas, że oryginalna trylogia "Star Wars" (części IV-VI) wywarła niebagatelny wpływ na dwie ostatnie części "Avengers", których byli autorami.

"Gwiezdne wojny" trafią na HBO GO. Kiedy zobaczymy filmy z kosmicznej sagi?
"Gwiezdne wojny" trafią na HBO GO. Kiedy zobaczymy filmy z kosmicznej sagi?
Przeczytaj także "Gwiezdne wojny" trafią na HBO GO. Kiedy zobaczymy filmy z kosmicznej sagi?

Joe i Anthony Russo wyjawili wówczas, że marzy im się własny projekt w ramach gwiezdnej sagi. Jednakże, saga Skywalkerów nie leży w polu ich zainteresowań. Chcą stworzyć coś nowego, co wniesie nieco świeżości do uniwersum - jak choćby serial "The Mandalorian"

"

Uwielbiam piaskownicę, w której obecnie bawi się Jon Favreau i ramy czasowe, które eksploruje w uniwersum "Gwiezdnych wojen". Oczywiście, było to dla nas bardzo ważne, gdy byliśmy dziećmi i niezwykle ważne dla naszego pragnienia zostania filmowcami. Myślę, że wiele historii zostało opowiedzianych na początku oryginalnego uniwersum. Ja byłbym zainteresowany zbadaniem nowych kierunków tej historii i może nowych postaci w zupełnie innym okresie. "

Czy doczekamy się nowej odsłony "Gwiezdnych wojen" autorstwa braci Russo? Cóż, czas pokaże. 

Mark Hamill
Mark Hamill
Przeczytaj także Mark Hamill wystąpił w jednym z odcinków "Mandaloriana" i nikt tego nie zauważył. W kogo się wcielił?
Tagi: Film News Star Wars