19.11.2019 08:59

Reżyserzy "Avengers: Endgame" odnieśli się do zarzutów Martina Scorsese wobec filmów MCU

Bracia Russo niedawno odnieśli się do zarzutów, które wobec filmów Marvela miał Scorsese. Reżyser określił je wtedy "parkiem rozrywki, a nie kinem". Twórcy "Endgame" postanowili odpowiedzieć na jego słowa.

Reżyserzy "Avengers: Endgame" odnieśli się do zarzutów Martina Scorsese wobec filmów MCU
foto: Doug Peters/Press Association/East News

Powiedzieć, że bracia Russo odnieśli sukces w Hollywood, to jak nie powiedzieć nic. Ich filmy należące do MCU przyniosły zyski wynoszące prawie 7 miliardów dolarów w międzynarodowym box-offisie. Każdy z nich został również dobrze przyjęty przez fanów oraz krytyków. Warto również zaznaczyć, że "Avengers: Endgame", czyli ich (jak na razie) ostatni projekt dla Marvel Studios stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii kinematografii. 

Bracia Russo odpowiadają Martinowi Scorsese 

Panowie Joe i Anthony mogą obecnie cieszyć się wolnością, a także sukcesem ich poprzednich filmów. Niedawno duet udzielił wywiadu The Hollywood Reporter, gdzie odniósł się m.in. do słów Martina Scorsese. Legendarny reżyser stwierdził wówczas, że filmy o superbohaterach są "jak park rozrywki, ale nie kino". 

Bracia Russo
Bracia Russo
Przeczytaj także Twórcy "Avengers: Endgame" zrealizują serial o wojnie pomiędzy Marvelem i DC

Panowie nie zgodzili się do końca z jego wypowiedzią i postanowili zdefiniować kino we własny sposób:

"

My definiujemy kino jako film, który zachęca ludzi do bycia razem i podzielenia się emocjonalnym przeżyciem. Z drugiej strony, nikt nie ma kina na własność. My nie mamy władzy nad kinem. Ty nie masz władzy nad kinem. Scorsese nie ma władzy nad kinem. "

Ostatni film braci Russo to "Avengers: Endgame", który zadebiutował w kwietniu 2019 roku. Obecnie jest dostępny w sprzedaży w wersji cyfrowej oraz na DVD i Blu-ray. Ich nadchodzącym projektem jest "Cherry" z Tomem Hollandem w roli głównej. Data premiery produkcji pozostaje nieznana. 

Zobacz także: Jak Josh Brolin i bracia Russo zareagowali na teorię o odbycie Thanosa?