Reżyserzy „Avengers: Infinity War” opowiadają o końcu MCU

Kamil Kacperski
16.03.2018 16:27
Reżyserzy „Avengers: Infinity War” opowiadają o końcu MCU Fot. kadr z wideo

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Bracia Russo zdradzają, co czeka marvelowskich superherosów w niedalekiej przyszłości.

Trwające już prawie dziesięć lat uniwersum filmowe Marvela powoli chyli się ku końcowi - kwietniowa premiera „Avengers: Infinity War” jest początkiem ich zmierzchu, więc można spokojnie założyć, że nadchodząca, czwarta część przygód Avengerów będzie oznaczała definitywny koniec pewnego rozdziału MCU. Nie oznacza to jednak, że Marvel Studios zabije kurę znoszącą złote jaja.

W wakacje 2017 roku wiele amerykańskich portali i gazet miało okazję odwiedzić plan filmowy „Avengers: Infinity War”, ale dopiero wraz z początkiem marca 2018 roku zaczęły się ukazywać informacje z tej wizyty. Jedną z najciekawszych i najważniejszych wiadomości zdradzonych przez braci Russo, reżyserów 3. i 4. części Avengerów, była przyszłość MCU:

Jeśli mielibyśmy porównać ostatnie 10 lat MCU do książki, to te filmy są końcem tej książki. Można napisać następne, ale to jest koniec naszej historii.

Wydaje mi się, że jako scenarzyści, zawsze szukamy jakiejś katastrofy, po to, żeby zobaczyć w jaki sposób postać na to zareaguje, jak się zmieni, czego będziemy mogli się o niej dowiedzieć, gdy postawimy przed nią trudny test. W tym przypadku, możemy pójść nawet o krok dalej, mamy wolność, by robić co nam się żywnie podoba, bo teraz mamy do czynienia z egzaminem końcowym.

Co się stanie z Avengerami?

Bracia Russo są bardzo związani z projektami MCU - ich pierwszym filmem dla Marvela był „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”. Reżyserzy zdradzają, że już wtedy mieli pomysł w jaki sposób rozwinąć historie tych postaci:

Odkąd zaczęliśmy pracować w Marvel Studios jako scenarzyści, stworzyliśmy sobie plan. Zaczęło się od „Zimowego Żołnierza” i od tamtej pory przędziemy własną historię. Dla nas najważniejsze jest to, jak możemy rozwinąć historię z „Civil War”. W jaki sposób podzielenie Avengerów wpływa na ich psychikę. Co to dla nich oznacza, kiedy stawią czoła największemu zagrożeniu w historii, będąc w takich warunkach i w takim podzielonym stanie?

To nie jest tylko kulminacja 10 lat pełnych filmów, to także efekt finalny naszej trwającej już prawie 5 lat pracy jako reżyserzy.

Na razie jednak warto skupić się na teraźniejszości - 16 marca 2018 roku, Marvel udostępnił 2. zwiastun „Avengers: Infinity War”, w którym poznajemy Black Order, czyli grupę pomocników Thanosa, Iron Man współpracuje ze Strażnikami Galaktyki, a także dowiadujemy się nieco więcej o przeszłości Szalonego Tytana. Premiera odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.