Reżyserzy „Avengers: Infinity War” przekonali Josha Brolina do uczestnictwa w banowaniu połowy użytkowników subreddita o Thanosie

Kamil Kacperski
09.07.2018 12:27
Reżyserzy „Avengers: Infinity War” przekonali Josha Brolina do uczestnictwa w banowaniu połowy użytkowników subreddita o Thanosie Fot. kadr z wideo

Kilka dni temu na subreddicie #ThanosDidNothingWrong (Thanos nie zrobił nic złego) zapowiedziano, że ruszy ban, który usunie dokładnie połowę członków tej grupy. Do akcji dołączyli się bracia Russo oraz Josh Brolin.

Chociaż większość osób zgodzi się, że metody zaprowadzania porządku we wszechświecie, których w „Avengers: Infinity War” dopuścił się Thanos były nieco ekstremalne, to pojawiła się grupa popleczników metodologii fioletowego Tytana. Jego zwolennicy założyli nawet subreddita o nazwie #ThanosDidNothingWrong, który w pierwszym tygodniu lipca 2018 roku liczył ponad 600 tysięcy członków.

Administratorzy strony postanowili zainspirować się Thanosem i przeprowadzić losową czystkę wśród użytkowników, pozbywając się dokładnie połowy z nich. Akcja z powodu popularności grupy zyskała sporo rozgłosu - zainteresowali się nią nawet bracia Russo, którzy postanowili poprosić o pomoc samego Josha Brolina. Aktor za pośrednictwem swojego Instagrama dał sygnał na rozpoczęcie akcji:

Thanos nie zrobił nic złego

Brolin pstryknął, parodiując jeden z ikonicznych momentów w komiksach Marvela, a także pamiętną scenę z „Avengers: Infinity War”, która spowodowała, że Spider-Man, Groot, a także miliardy innych istnień we wszechświecie straciły życie. Wideo na samej grupie udostępnił jeden z reżyserów 19. filmu Marvel Studios, Joe Russo, który opatrzył je podpisem „Reddicie, Thanos ma dla was wiadomość...”.

Bracia Russo w jednym z wywiadów udzielonym portalowi Comicbook.com opowiedzieli o procesie powstawania sceny z pstryknięciem. Dla Joe Russo najważniejszym momentem w trakcie tworzenia tego fragmentu było pokazanie śmierci bohaterów i reakcji ze strony ich bliskich:

Zawsze planowaliśmy, żeby pokazać pstryknięcie. Trikiem byłoby przejść potem od razu do napisów końcowych. Ale tak, jak powiedział Anthony, w tym nie byłoby niczego bardzo emocjonalnego. Prawdziwy smutek pojawia się, gdy ludzie muszą patrzeć na to, jak umierają ich bliscy, ich przyjaciele. Wszystkim było smutno, bo widzieliśmy, jakie były konsekwencje działań Thanosa.

Avengers 4 - kiedy premiera?

Jeżeli jesteście ryzykantami, to możecie jeszcze dołączyć do subreddita #ThanosDidNothingWrong i zobaczyć, czy znajdziecie się w szczęśliwej połowie, która przetrwa banowanie ze strony samego Szalonego Tytana. Josha Brolina w roli Thanosa zobaczymy w „Avengers 4”. Premiera filmu odbędzie się na początku maja 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.