Reżyserzy „Avengers: Infinity War” zdradzili, w jaki sposób wybrali, kto ma zginąć w filmie

Kamil Kacperski
08.05.2018 13:33
Reżyserzy „Avengers: Infinity War” zdradzili, w jaki sposób wybrali, kto ma zginąć w filmie Fot. AFP/EAST NEWS

Joe i Anthony Russo opowiedzieli o trudnym procesie wyboru, który dotyczył śmierci bohaterów z najnowszego filmu MCU. Oczywiście tekst zawiera SPOILERY.

„Avengers: Infinity War” to kulminacja trwającej 10 lat pracy wykonanej przez niezliczoną ilość aktorów, reżyserów, scenarzystów i innych ludzi związanych z produkcją. Ciężka praca popłaciła, ponieważ film miał największe otwarcie w historii kinematografii, zarabiając w jeden weekend więcej niż jakakolwiek inna produkcja. W dalszej treści tekstu są SPOILERY, więc czytacie na własną odpowiedzialność.

Niestety, nie wszystko złoto, co się świeci. Fani musieli pożegnać się z kilkunastoma bohaterami, których przygody mogliśmy śledzić w poprzednich produkcjach MCU. Wśród poległych znaleźli się: Loki, Heimdall, Gamora, Bucky, Vision, Scarlet Witch, Spider-Man, Star-Lord, Drax, Mantis, Black Panther, Doktor Strange, Nick Fury, Maria Hill, Falcon, a także Groot, którego śmierć była prawdopodobnie najsmutniejsza.

Reżyserzy Avengers: Infinity War o śmierci bohaterów

Dlaczego zginęli akurat oni? Takie pytanie zadano braciom Russo w jedynym z wywiadów. Artyści nie mieli żadnego dziwnego kodu, którym się posługiwali. Jedna z teorii głosiła również, że rozwiesili na dużej tablicy zdjęcia wszystkich bohaterów i rzucali w nich rzutkami - postać, która została trafiona musiała jednocześnie pożegnać się z życiem w „Avengers: Infinity War”. Panowie jednak wymyślili nieco lepszy sposób:

Joe i ja nie możemy za bardzo wchodzić w szczegóły, ponieważ to zdradziłoby w pewien sposób jak potoczy się dalsza historia. Wszystkie nasze wybory są oparte na fabule. Bierzemy pod uwagę drogę, którą podążali nasi bohaterowie, nie tylko w tym filmie, ale w całym MCU. Więc możemy powiedzieć, że to są bardzo dobrze uzasadnione powody. To jest nasza motywacja. I dlatego też kochamy Marvela, bo nie pozwala, by to ogon machał psem. Kreatywny proces zawsze poprzedza biznesowe decyzje.

Niestety, panowie jak zwykle w swoich wywiadach pozostają pełni sekretów. Z ich odpowiedzi wynika, że wszystkiego dowiemy się dopiero po obejrzeniu „Avengers 4”, którzy pojawią się w kinach w maju 2019 roku. Na razie pozostaje nam jedynie oglądać film „Avengers: Infinity War”, który zadebiutował 25 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.