08.05.2018 13:33

Reżyserzy „Avengers: Infinity War” zdradzili, w jaki sposób wybrali, kto ma zginąć w filmie

Joe i Anthony Russo opowiedzieli o trudnym procesie wyboru, który dotyczył śmierci bohaterów z najnowszego filmu MCU. Oczywiście tekst zawiera SPOILERY.

Reżyserzy „Avengers: Infinity War” zdradzili, w jaki sposób wybrali, kto ma zginąć w filmie
foto: AFP/EAST NEWS

„Avengers: Infinity War” to kulminacja trwającej 10 lat pracy wykonanej przez niezliczoną ilość aktorów, reżyserów, scenarzystów i innych ludzi związanych z produkcją. Ciężka praca popłaciła, ponieważ film miał największe otwarcie w historii kinematografii, zarabiając w jeden weekend więcej niż jakakolwiek inna produkcja. W dalszej treści tekstu są SPOILERY, więc czytacie na własną odpowiedzialność.

Niestety, nie wszystko złoto, co się świeci. Fani musieli pożegnać się z kilkunastoma bohaterami, których przygody mogliśmy śledzić w poprzednich produkcjach MCU. Wśród poległych znaleźli się: Loki, Heimdall, Gamora, Bucky, Vision, Scarlet Witch, Spider-Man, Star-Lord, Drax, Mantis, Black Panther, Doktor Strange, Nick Fury, Maria Hill, Falcon, a także Groot, którego śmierć była prawdopodobnie najsmutniejsza.

Reżyserzy Avengers: Infinity War o śmierci bohaterów

Dlaczego zginęli akurat oni? Takie pytanie zadano braciom Russo w jedynym z wywiadów. Artyści nie mieli żadnego dziwnego kodu, którym się posługiwali. Jedna z teorii głosiła również, że rozwiesili na dużej tablicy zdjęcia wszystkich bohaterów i rzucali w nich rzutkami - postać, która została trafiona musiała jednocześnie pożegnać się z życiem w „Avengers: Infinity War”. Panowie jednak wymyślili nieco lepszy sposób:

"

Joe i ja nie możemy za bardzo wchodzić w szczegóły, ponieważ to zdradziłoby w pewien sposób jak potoczy się dalsza historia. Wszystkie nasze wybory są oparte na fabule. Bierzemy pod uwagę drogę, którą podążali nasi bohaterowie, nie tylko w tym filmie, ale w całym MCU. Więc możemy powiedzieć, że to są bardzo dobrze uzasadnione powody. To jest nasza motywacja. I dlatego też kochamy Marvela, bo nie pozwala, by to ogon machał psem. Kreatywny proces zawsze poprzedza biznesowe decyzje. "

Niestety, panowie jak zwykle w swoich wywiadach pozostają pełni sekretów. Z ich odpowiedzi wynika, że wszystkiego dowiemy się dopiero po obejrzeniu „Avengers 4”, którzy pojawią się w kinach w maju 2019 roku. Na razie pozostaje nam jedynie oglądać film „Avengers: Infinity War”, który zadebiutował 25 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Disney Marvel Avengers: Infinity War Gamora