Reżyserzy filmu o Hanie Solo zwolnieni przez Disneya
Robert Skowronski
21.06.2017 16:33
Reżyserzy filmu o Hanie Solo zwolnieni przez Disneya Fot. kadr z wideo

Wielkie widowisko Disneya ze zmianami na stanowisku reżysera. Phil Lord i Christopher Miller nie są już odpowiedzialni za film o Hanie Solo.

Niemal cztery miesiące temu wystartował plan zdjęciowy spin-offu „Gwiezdnych wojen”, a na oficjalnym zdjęciu mogliśmy też zobaczyć duet reżyserski. Fotografia stała się już nieaktualna, gdyż wizja twórców nie spotkała się z akceptacją ze strony studia, które postanowiło o oddaleniu ich od projektu. Oto co reżyserzy zawarli w swoim oświadczeniu:

Niestety nasza wizja i proces kręcenia filmu nie były zgodne z tym czego życzyli sobie nasi partnerzy przy projekcie. Nie jesteśmy fanami sformułowania „różnice artystyczne”, ale w tym przypadku ta klisza pokrywa się z rzeczywistością. Jesteśmy niezmiernie dumni z fantastycznej pracy naszej obsady i ekipy.

Według doniesień, pomimo ogłoszonych zawirowań personalnych, data premiery dzieła nie ulegnie zmianie. Wciąż możemy się spodziewać filmu w kinach 25 maja 2018 roku. Oświadczenie wydała również Kathleen Kennedy z LucasFilm:

Phil Lord i Christopher Miller są utalentowanymi filmowcami, którzy zebrali niesamowitą obsadę i ekipę, ale stało się jasne, że mamy zupełnie odmienne wizje artystyczne na film. Zdecydowaliśmy o rozstaniu się. Nowy reżyser zostanie ogłoszony wkrótce.

Nim ogłoszono, że Miller i Lord będą kręcić film o Hanie Solo typowano, że posadę reżysera dostanie Jon Favreau, Matthew Vaughn lub Joss Whedon. Być może studio ponownie zwróci się w tym kierunku, choć każdy z wymienionych twórców jest w tym momencie przypisany do innych dużych projektów.

Określenie „różnice artystyczne” jest faktycznie ogólne, ale można założyć, że studio chciało zachować pewien konserwatyzm w stosunku do „Gwiezdnych wojen”. Być może powstający obraz zaczął zbyt uwypuklić humorystyczną stronę pilota Sokoła Millenium. W końcu Lord i Miller byli wcześniej znani z serii „21 Jump Street” czy „LEGO: Przygoda”.

Przypominamy, że główną rolę w filmie o Hanie Solo zagra Alden Ehrenreich, z kolei Donald Glover wcieli się w Lando Calrissiana. Na ekranie ma się także zjawić Emilia Clarke, Woody Harrelson, zaś jako ukochaną Hana Solo mamy zobaczyć Phoebe Waller-Bridge. Dotychczasowi reżyserzy twierdzili, ze ich dzieło będzie utrzymane w klimacie westernu, ale ciężko ocenić czy ten ton przetrwa z nową osobą za kamerą.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.