21.06.2017 16:33

Reżyserzy filmu o Hanie Solo zwolnieni przez Disneya

Wielkie widowisko Disneya ze zmianami na stanowisku reżysera. Phil Lord i Christopher Miller nie są już odpowiedzialni za film o Hanie Solo.

Reżyserzy filmu o Hanie Solo zwolnieni przez Disneya
foto: kadr z wideo

Niemal cztery miesiące temu wystartował plan zdjęciowy spin-offu „Gwiezdnych wojen”, a na oficjalnym zdjęciu mogliśmy też zobaczyć duet reżyserski. Fotografia stała się już nieaktualna, gdyż wizja twórców nie spotkała się z akceptacją ze strony studia, które postanowiło o oddaleniu ich od projektu. Oto co reżyserzy zawarli w swoim oświadczeniu:

"

Niestety nasza wizja i proces kręcenia filmu nie były zgodne z tym czego życzyli sobie nasi partnerzy przy projekcie. Nie jesteśmy fanami sformułowania „różnice artystyczne”, ale w tym przypadku ta klisza pokrywa się z rzeczywistością. Jesteśmy niezmiernie dumni z fantastycznej pracy naszej obsady i ekipy. "

Według doniesień, pomimo ogłoszonych zawirowań personalnych, data premiery dzieła nie ulegnie zmianie. Wciąż możemy się spodziewać filmu w kinach 25 maja 2018 roku. Oświadczenie wydała również Kathleen Kennedy z LucasFilm:

"

Phil Lord i Christopher Miller są utalentowanymi filmowcami, którzy zebrali niesamowitą obsadę i ekipę, ale stało się jasne, że mamy zupełnie odmienne wizje artystyczne na film. Zdecydowaliśmy o rozstaniu się. Nowy reżyser zostanie ogłoszony wkrótce. "

Nim ogłoszono, że Miller i Lord będą kręcić film o Hanie Solo typowano, że posadę reżysera dostanie Jon Favreau, Matthew Vaughn lub Joss Whedon. Być może studio ponownie zwróci się w tym kierunku, choć każdy z wymienionych twórców jest w tym momencie przypisany do innych dużych projektów.

Określenie „różnice artystyczne” jest faktycznie ogólne, ale można założyć, że studio chciało zachować pewien konserwatyzm w stosunku do „Gwiezdnych wojen”. Być może powstający obraz zaczął zbyt uwypuklić humorystyczną stronę pilota Sokoła Millenium. W końcu Lord i Miller byli wcześniej znani z serii „21 Jump Street” czy „LEGO: Przygoda”.

Przypominamy, że główną rolę w filmie o Hanie Solo zagra Alden Ehrenreich, z kolei Donald Glover wcieli się w Lando Calrissiana. Na ekranie ma się także zjawić Emilia Clarke, Woody Harrelson, zaś jako ukochaną Hana Solo mamy zobaczyć Phoebe Waller-Bridge. Dotychczasowi reżyserzy twierdzili, ze ich dzieło będzie utrzymane w klimacie westernu, ale ciężko ocenić czy ten ton przetrwa z nową osobą za kamerą.

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars