Rian Johnson rozważał powrót jednej ze znanych postaci w „Ostatnich Jedi” [SPOILER]

Natalia Hluzow
21.12.2017 17:29
Rian Johnson rozważał powrót jednej ze znanych postaci w „Ostatnich Jedi” [SPOILER] Fot. kadr z wideo

VIII epizod sagi obfituje w ważne spotkania i wielkie powroty, jednak nie dla wszystkich znaczących bohaterów starczyło miejsca.

Do reżysera „Ostatnich Jedi” ciągle docierają skargi, wnioski i zażalenia dotyczące tego, kogo i co pokazał w 8. części „Gwiezdnych wojen” i w jaki sposób to zrobił. Tym razem, podczas wywiadu dla Yahoo! Movies zadano mu pytanie o słynnego Lando Calrissiana, bliskiego przyjaciela Hana Solo, byłego przemytnika i byłego właściciela Sokoła Millenium oraz ostatecznie generała Rebelii, o którym słuch zaginął tak w „Przebudzeniu mocy”, jak i w „Ostatnich Jedi”.

lando Fot. foto: kadr z wideo

Johnson nie był zaskoczony takim pytaniem i przyznał, że rozważał powrót Lando w 8. części „Star Wars”, jednak ostatecznie uznał to za zły pomysł. Jak powiedział:

Wierzcie mi, że o tym myślałem, naprawdę, ale to po prostu by się nie sprawdziło. Z powodów, o których nie mogę tak naprawdę mówić bez spoilerów (…) były konkretne powody, które zaszkodziłyby historii, gdyby objął rolę DJ-a, rolę Benicio… Był powód, dla którego to musiała być nowa postać i to nie mógł po prostu być Lando.

Jeśli Johnson widział go w roli poszukiwanego przez Finna i Rose mistrza łamania kodów, to faktycznie jego obecność zmieniłaby cały film. Bo choć Lando jako dawny hazardzista idealnie pasowałby do sceny w kasynie i bez problemu mógłby być TYM człowiekiem – w dalszym ciągu tego wątku nie było już dla niego miejsca. Rian Johnson nie ukrywa jednak, że mimo wszystko można było tę postać przypomnieć:

Uwielbiam Billy’ego Dee Williamsa [odtwórcę roli Lando] i macie rację, że każdy, kto wciąż tu jest i miał cokolwiek wspólnego z oryginalną trylogią, zasługuje na to, by w jakiś sposób powrócić.

Czy po takich słowach, J.J. Abrams rozważy udział Lando w IX epizodzie „Star Wars”? Niewykluczone. Na jego barkach spoczywa bowiem odpowiedzialność zakończenia trzeciej trylogii „Gwiezdnych wojen” tak, by pasowała do „Ostatnich Jedi”, a zarazem zadowoliła fanów. A fani „Star Wars”, jak wiadomo, są bardzo wymagający i potrafią być bardzo surowi...

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” (bez Lando Calrissiana) można oglądać w kinach od 14 grudnia 2017 roku. Kontynuację głównej sagi w 9. części zobaczymy dopiero 20 grudnia 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.