20.03.2018 12:16

Rian Johnson zaczął pracę nad nową trylogią „Gwiezdnych Wojen”

Prace nad nowymi filmami opowiadającymi o odległej galaktyce już ruszyły. Przynajmniej tak twierdzi jeden z producentów, Ram Bergman. 

Plan filmu Star Wars: the Last Jedi
Foto: WALT DISNEY PICTURES/LUCASFILM / Album/EAST NEWS

Wraz z premierą „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi” na DVD i Blu Ray oficjalnie kończy się era promowania 8. części kosmicznej sagi. W związku z tym, reżyser filmu Rian Johnson, może nareszcie zacząć pracę nad zapowiedzianą w listopadzie 2017 roku nową trylogią filmów osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

Podczas gali nagród Empire Awards 2018, Johnson i producent Ram Bergman potwierdzili, że pojawienie się na ceremonii jest ostatnim przystankiem na trasie promocyjnej „Ostatnich Jedi”, a także, że przyszedł w końcu czas by popatrzeć w przyszłość. O ile reżyser raczej trzymał język za zębami i nie chciał podzielić się jakąkolwiek informacją dotyczącą trylogii, o tyle Bergman potwierdził, że prace już ruszyły.

Co zobaczymy w nowej trylogii Star Wars?

Producent zdradził, że odbyło się już wiele dyskusji dotyczących nadchodzących filmów. Panowie rozmawiali głównie o fabule, a także skupili się na tematyce, którą będą poruszały nowe „Gwiezdne Wojny” Riana Johnsona. Niestety, Bergman nie chciał podzielić się żadnymi konkretami. Producent nie powiedział nawet szacowanego czasu premiery pierwszego filmu z trylogii. Jest to jednak pierwszy publiczny przypadek potwierdzenia tego, że prace nad projektem już ruszyły.

plakat Star Wars: the Last Jedi

Ciekawe, czy negatywny odbiór „Ostatnich Jedi” przez dużą część widzów będzie miał jakikolwiek wpływ na Disneya i Riana Johnsona. W końcu jednym z głównych powodów, dla którego reżyser dostał możliwość zrealizowania własnej trylogii, była wizja artystyczna, która tak bardzo spodobała się szefostwu największej firmy rozrywkowej w branży. Negatywne nastawienie fanów wobec pomysłów Johnsona może znaleźć odzwierciedlenie w tym, że Disney postanowi dać reżyserowi mniej wolności, co z kolei może spowodować obniżenie poziomu trylogii. Na razie można tylko gdybać.

Przyszłość Star Wars

Fani kosmicznej sagi nie mogą narzekać na brak nowych historii z uniwersum - „Solo: A Star Wars Story” zadebiutuje w kinach już 25 maja 2018 roku, natomiast reżyserowany przez J.J. Abramsa, niezatytułowany jeszcze Epizod IX pojawi się na wielkim ekranie 20 grudnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Wars Rian Johnson