24.11.2017 11:58

Rian Johnson zdradza szczegóły nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”

Reżyser filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” wyjawił na jakich wątkach skupi się fabuła kolejnej trylogii kosmicznej sagi. Wypowiedź Riana Johnsona może rozczarować fanów „Star Wars”. 

Rian Johnson zdradza szczegóły nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”
foto: Carlos Tischler/East News

Jeszcze nie odbyła się premiera VIII epizodu „Gwiezdnych Wojen”, a reżyser Rian Johnson już mówi o czwartej trylogii, która trafi do kin dopiero za kilka lat. Jak informowaliśmy na początku listopada 2017 roku, studio Disney ogłosiło, że ma w planach kolejne filmy, dziejące się w świecie stworzonym przez George'a Lucasa. Szefowa Lucasfilms, Kathleen Kennedy, oficjalnie ogłosiła, że za nową trylogię odpowiedzialny będzie Johnson. Filmowiec 20 listopada gościł w mieście Meksyk, gdzie odbył się przedpremierowy pokaz najnowszej części „Star Wars”. Został tam zapytany o przyszłość kosmicznej sagi.

Johnson postanowił zdradzić kilka szczegółów dotyczących nadchodzącej trylogii. Jeśli pomysły na serię wejdą w życie, mogą rozczarować wielu fanów „Star Wars”. 

"

Jestem na samym początku pracy nad tym, jak będzie wyglądać nowa trylogia. To, co mnie najbardziej ekscytuje, to fakt, że w tych trzech filmach stworzymy całkiem nową historię rozgrywającą się w tym świecie. Tkwi w tym spory potencjał i nie mogę się doczekać, żeby zacząć ją tworzyć.  "

Te słowa potwierdzają wcześniejsze oświadczenie Johnsona w sprawie nowej trylogii. Nadchodzące filmy nie będą dotyczyć historii rodziny Skywalkerów. Oznacza to, że dobrze znani bohaterowie zejdą na dalszy plan. Lucasfilms chce się skupić na zupełnie nowych postaciach w uniwersum „Star Wars”. Czy IX epizod będzie końcem historii o Luke'u i Lei? 

Chociaż reżyser chętnie dzieli się pomysłami na nowe filmy, nie chciał zdradzić, czy rodzeństwo spotka się w filmie „Ostatni Jedi”, ale wyznał, że nie pojawi się w nim Lando Calrissian. Do nowej trylogii zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Na razie skupmy się na premierze VIII epizodu, która odbędzie się już 14 grudnia 2017 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi Rian Johnson