Ridley Scott: Mogę zrobić jeszcze 6 części „Obcego”

Robert Skowronski
09.03.2017 10:45
Ridley Scott: Mogę zrobić jeszcze 6 części „Obcego” Fot. kadr z filmu

Czy twórca zamieni się w drugiego Jamesa Camerona wraz ze swoją serią o ksenomorfach?

Cameron cykl „Avatar” ma zamiar rozszerzyć o kolejne cztery części. Wygląda na to, że Ridley Scott chce pójść w ślady swojego kolegi po fachu, bo po „Prometeuszu” i „Obcym: Przymierze” nie wyklucza on nakręcenia kolejnych sześciu odsłon cyklu - co więcej ma już gotowy scenariusz „Obcego: Przymierze 2”.

Co powiedział Ridley Scott?

Jeżeli naprawdę chcecie serii, to ja mogę ją ciągnąć przez kolejne sześć filmów. Nie mam zamiaru jej ponownie zamykać. Nic z tego.

Reżyser wyjawił, że poprzednie filmy zostawiły widzów z całym mnóstwem pytań bez odpowiedzi. Twórca chce zmienić ten stan rzeczy i to już poprzez „Obcego: Przymierze”, ale możemy założyć, że i poprzez kolejne części: 

Po 10 latach wróciłem i stwierdziłem, że jestem w stanie wskrzesić serię. To było coś wspaniałego i unikatowego - nie ma co do tego wątpliwości. „Prometeusz” stanowił dobre podłoże do przedstawienia koncepcji, o której nikt nigdy nie mówił w sequelach. To był film o tym kto i dlaczego? „Przymierze” to doprecyzowuje i pyta - kto to zaprojektował i z jakiego powodu?

Mając wiedzę o planach Ridleya Scotta możemy chyba założyć, że Neillowi Blomkampowi faktycznie nie uda się zrealizować jego „Obcego”. Kilka miesięcy temu Sigourney Weaver zapewniała, że czytała już scenariusz do produkcji, a opóźnienie są wynikiem tego, że studio wpierw chciało się skupić na projekcie Scotta. Blomkamp już jakiś czas temu wyjawił, że wątpi, aby jego obraz miał powstać. Niestety, ale chyba ma rację.

„Obcy: Przymierze” trafi do nas 19 maja 2017 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Katherine Waterston i Michael Fassbender. Film pokaże jak załoga statku kosmicznego dociera na nieznaną, podobną do Ziemi planetę. Coś jednak tu nie gra od samego początku - zero ptaków, zero zwierząt. Coś musi być na rzeczy. Członkowie ekspedycji szybko rozumieją, że trafili do mrocznego, tajemniczego i niebezpiecznego świata. Jedynym tutejszym mieszkańcem jest android David, ale czy aby na pewno?

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.