13.03.2017 12:50

Ridley Scott chce zrobić „Gladiatora 2”

Nic nie powstrzyma Ridleya Scotta przed snuciem coraz to bardziej absurdalnych pomysłów na kontynuacje swoich filmów.

Ridley Scott chce zrobić „Gladiatora 2”
foto: materiały prasowe

Twórca wyznał niedawno, że ma już gotowy scenariusz „Obcego: Przymierze 2” i dodał, że może rozszerzyć serię o kolejne sześć filmów. Teraz podzielił się koncepcją na zrealizowanie „Gladiatora 2”. Główny problem polega na tym, że przecież główny bohater grany przez Russela Crowe'a ginie na ekranie. Jak zatem sprowadzić go do kontynuacji? To przecież Hollywood, tu wszystko jest możliwe.

Reżyser ma pewien pomysł:

"

Wiem jak przywrócić Maximusa. Rozmawiałem ze studiem, które przypomniało, że przecież jest on martwy. Ale jest sposób, żeby go przywrócić. Czy to się wydarzy, nie jestem pewny. „Gladiator” jest z 2000 roku, więc Russel nieco się zmienił. W dodatku czymś jest aktualnie zajęty, ale staram się go ponownie ściągnąć do siebie.  "

Niestety, ale reżyser podczas spotkania na wydarzeniu South by Southwest nie zdradził bliższych szczegółów odnoszących się do jego pomysłu.

Jeszcze w 2009 roku pojawiły się wieści dotyczące kontynuacji „Gladiatora”. Do pisania scenariusza został zaangażowany Nick Cave. Wówczas artysta mówił, że akcja filmu rozpoczynałaby się tuż po zakończeniu pierwszej części i śmierci Maximusa. Podróżujący do Elizjum bohater, dostałby się do panteonu rzymskich bóstw, które byłby niezadowolone z ziemskiej działalności Chrystusa i jego popleczników. Tym samym wskrzeszony generał zostałby wysłany przez rzymskie bóstwa na wojnę z chrześcijanami. W trakcie swojej krucjaty Maximus przeszedłby oczywiście głęboką wewnętrzną przemianę i stanął po właściwej stronie. Scenariusz został jednak kilka lat temu odrzucony.

Na South by Southwest Ridley Scott zjawił się, żeby promować „Obcego: Przymierze”. W stronę reżysera padło pytanie o to czy postać grana przez Katherine Waterston jest spokrewniona z bohaterką Sigourney Weaver z oryginalnego filmu. Podobieństwo między kobietami jest w końcu widoczne na pierwszy rzut oka. Twórca wyznał jednak, że nie ma pomiędzy nimi powinowactwa.

Nowy „Obcy” wejdzie do kin 19 maja 2017 roku. W obsadzie znaleźli się Katherine Waterston, Michael Fassbender, Danny McBride, Billy Crudup, James Franco, a także Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England i Benjamin Rigby.

Co sądzisz o idei zrobienia „Gladiatora 2”?

Robert Skowronski
Tagi: News Ridley Scott