27.05.2019 11:21

Ridley Scott pracuje nad nowym prequelem serii "Obcy"

Według najnowszych informacji Ridley Scott wyreżyseruje nowy prequel serii "Obcy". Obecnie trwają prace nad scenariuszem filmu o morderczych Ksenomorfach.

Obcy: Ósmy pasażer Nostromo
foto: kadr z filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo

Na początku roku 2019 pojawiły się informacje, mówiące, że Ridley Scott powróci do serii "Obcy" i stworzy serial dziejący się w świecie, po którym grasują groźne Ksenomorfy. Filmowiec miał zająć się jego produkcją. Szybko jednak sprostowano te rewelacje i okazało się, że telewizyjny tytuł wcale nie powstanie. Fani "Obcego" nie powinni jednak płakać z tego powodu, ponieważ według najnowszych doniesień, Scott stworzy zupełnie nowy film, rozgrywający się przed akcją "Obcego: Ósmego pasażera Nostromo".

"Obcy" - Ridley Scott stworzy prequel serii

Jak podaje Variety, Scott został wybrany na reżysera wciąż niezatytułowanego filmu z serii "Obcy", który obecnie jest w fazie preprodukcji. Prequel powstaje z okazji 40-lecia pierwszej części z 1979 roku. Na razie osoby zaangażowane w nadchodzącą produkcję pracują nad scenariuszem. "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo" był ogromnym sukcesem. Mimo tego Scott opuścił serię na wiele dekad. Powrócił do niej dopiero w latach 2012-2017, kiedy powołał do życia dwa prequele pod tytułem "Prometeusz" i "Obcy: Przymierze". Obie produkcje nie cieszyły się zbyt dużym uznaniem fanów.

W jednym z wywiadów dla The Hollywood Reporter, Scott wyznał, że zamierza skupić się na przeszłości świata pełnego Ksenomorfów. Reżyser podąży w zupełnie nowym kierunku.

"

Kiedy zobaczysz te filmy dwa razy, przestają przerażać. Więc szukamy drogi, dzięki której seria wyewoluuje. "

Na razie nie wiadomo, czy w nadchodzącym filmie zostaną podjęte wątki z dwóch poprzednich prequeli i czy na dużym ekranie znowu zobaczymy Davida, w którego wcielił się Michael Fassbender. Prawdopodobnie po porażce "Prometeusza" i "Przymierza", Scott zdecyduje się pójść zupełnie inną drogą i być może powrócić do oryginalnego charakteru serii.

Alien Anthology/YouTube
Alien Anthology/YouTube
Przeczytaj także Ksenomorfy powracają w zwiastunie krótkometrażowych filmów osadzonych w świecie "Obcego"

"Obcy" - jaka przyszłość czeka serię?

Pierwsza część "Obcego" była przełomem w kinie science fiction. Wyznaczyła nową jakość, do której próbowano dojść w późniejszych latach. Produkcja została okrzyknięta jednym z najstraszniejszych filmów, a także zapewniła Sigourney Weaver ogólnoświatową rozpoznawalność. Czy Scott będzie próbował oddać ducha oryginału? Trudno powiedzieć. Obecnie prawa do serii ma Disney, który przejął studio Fox. Czy korporacja mediowa z uszami Myszki Miki zgodzi się powołać do życia filmy przeznaczone dla dorosłych? Dowiemy się za jakiś czas. Prequel "Obcego" to nie jedyny tytuł w serii, który zobaczymy w najbliższych latach. Emma Watts - przedstawicielka wykupionego przez Disneya studia zapowiedziała, że w najbliższej przyszłości zobaczymy również sequele "Obcego".

Zobacz też: Jaja ksenomorfów musiały zostać przeprojektowane. Przypominały kobiece genitalia

Tagi: News Obcy Ridley Scott