Ridley Scott pracuje nad nowym prequelem serii "Obcy"

27.05.2019 11:21
Ridley Scott pracuje nad nowym prequelem serii "Obcy" Fot. kadr z filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo

Według najnowszych informacji Ridley Scott wyreżyseruje nowy prequel serii "Obcy". Obecnie trwają prace nad scenariuszem filmu o morderczych Ksenomorfach.

Na początku roku 2019 pojawiły się informacje, mówiące, że Ridley Scott powróci do serii "Obcy" i stworzy serial dziejący się w świecie, po którym grasują groźne Ksenomorfy. Filmowiec miał zająć się jego produkcją. Szybko jednak sprostowano te rewelacje i okazało się, że telewizyjny tytuł wcale nie powstanie. Fani "Obcego" nie powinni jednak płakać z tego powodu, ponieważ według najnowszych doniesień, Scott stworzy zupełnie nowy film, rozgrywający się przed akcją "Obcego: Ósmego pasażera Nostromo".

"Obcy" - Ridley Scott stworzy prequel serii

Jak podaje Variety, Scott został wybrany na reżysera wciąż niezatytułowanego filmu z serii "Obcy", który obecnie jest w fazie preprodukcji. Prequel powstaje z okazji 40-lecia pierwszej części z 1979 roku. Na razie osoby zaangażowane w nadchodzącą produkcję pracują nad scenariuszem. "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo" był ogromnym sukcesem. Mimo tego Scott opuścił serię na wiele dekad. Powrócił do niej dopiero w latach 2012-2017, kiedy powołał do życia dwa prequele pod tytułem "Prometeusz" i "Obcy: Przymierze". Obie produkcje nie cieszyły się zbyt dużym uznaniem fanów.

W jednym z wywiadów dla The Hollywood Reporter, Scott wyznał, że zamierza skupić się na przeszłości świata pełnego Ksenomorfów. Reżyser podąży w zupełnie nowym kierunku.

Kiedy zobaczysz te filmy dwa razy, przestają przerażać. Więc szukamy drogi, dzięki której seria wyewoluuje.

Na razie nie wiadomo, czy w nadchodzącym filmie zostaną podjęte wątki z dwóch poprzednich prequeli i czy na dużym ekranie znowu zobaczymy Davida, w którego wcielił się Michael Fassbender. Prawdopodobnie po porażce "Prometeusza" i "Przymierza", Scott zdecyduje się pójść zupełnie inną drogą i być może powrócić do oryginalnego charakteru serii.

Przeczytaj także

"Obcy" - jaka przyszłość czeka serię?

Pierwsza część "Obcego" była przełomem w kinie science fiction. Wyznaczyła nową jakość, do której próbowano dojść w późniejszych latach. Produkcja została okrzyknięta jednym z najstraszniejszych filmów, a także zapewniła Sigourney Weaver ogólnoświatową rozpoznawalność. Czy Scott będzie próbował oddać ducha oryginału? Trudno powiedzieć. Obecnie prawa do serii ma Disney, który przejął studio Fox. Czy korporacja mediowa z uszami Myszki Miki zgodzi się powołać do życia filmy przeznaczone dla dorosłych? Dowiemy się za jakiś czas. Prequel "Obcego" to nie jedyny tytuł w serii, który zobaczymy w najbliższych latach. Emma Watts - przedstawicielka wykupionego przez Disneya studia zapowiedziała, że w najbliższej przyszłości zobaczymy również sequele "Obcego".

Zobacz też: Jaja ksenomorfów musiały zostać przeprojektowane. Przypominały kobiece genitalia

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.