Ridley Scott przyznaje się do błędu, Ksenomorf jako pluszak oraz zwiastun Lego do „Obcy: Przymierze”

Kamil Dachnij
11.05.2017 11:55
Ridley Scott przyznaje się do błędu, Ksenomorf jako pluszak oraz zwiastun Lego do „Obcy: Przymierze” Fot. kadr z video

Ridley Scott wypowiada się o swoim złym postrzeganiu Ksenomorfa. Jeden z fanów stworzył Lego zwiastun do „Obcy: Przymierze”, zaś Ksenomorf oficjalnie stał się słodkim pluszakiem. 

Jeszcze w 2014 roku sir Ridley Scott zażegnywał się, że klasyczny Ksenomorf nie pojawi się w sequelu do „Prometeusza”. Jak powiedział w jednym z wywiadów:

Bestia jest skończona. Ugotowana. Miałem szczęście spotkać HR Gigera lata temu, ale coś takiego zdarza się przeważnie raz w życiu. Po czterech filmach nie ma już tej świeżości.

Mamy rok 2017 i bestia powraca w wielkim stylu. Klasyczny Ksenomorf rządzi i dzieli w „Obcym: Przymierze”, kontynuacji osadzonej 10 lat po wydarzeniach z „Prometeusza”. Co zmieniło zdanie twórcy „Łowcy androidów”? Jak wyznał ostatnio:

Powodem były reakcje związane z „Prometeuszem”. Odkryliśmy, ze fani byli sfrustrowani tym filmem. Chcieli widzieć więcej oryginalnego potwora, ale dla mnie był skończony. Myliłem się. Uważam, że nie można nazwać się rozsądnym, jeżeli nie bierze się pod uwagę reakcji fanów.

Pomimo iż „Prometeusz” spotkał się ze średnim przyjęciem ze strony krytyków, to jednak udało mu się zarobić lekko ponad 400 mln dolarów. Reakcje na nowego „Obcego” są póki co bardziej przychylne. To tylko oznacza, że Ridley Scott potrafi wyciągać wnioski ze swoich błędów i w nowym filmie dostarcza to, czego wszyscy fani serii oczekiwali. A ci należą do wyjątkowo oddanych. Niejaki Pavel Prokhorov poszedł ostatnio najdalej i stworzył zwiastun do „Obcy: Przymierze” z klocków Lego. Zobaczcie jego pracę:

Nie tylko jemu należą się brawa. Rosyjska artystka Catherine Abanina z kolei stworzyła pluszaka Ksenomorfa, który w przeciwieństwie do swojego ekranowego odpowiednika, zabija wyłącznie urokiem. Ręcznie wykonana zabawka robi niemałe wrażenie. Zobaczcie zdjęcia:

alien-xenomorph-plush2 Fot. Foto: Etsy.com/Abalaba
alien-xenomorph-plush 2 Fot. Foto: Etsy.com/Abalaba
alien-xenomorph-plush5 Fot. Foto: Etsy.com/Abalaba

„Obcy: Przymierze” pojawi się na naszych ekranach 12 maja 2017 roku. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.