23.05.2017 12:15

Rihanna i Lupita Nyong’o w filmie opartym na tweecie

Niewiele dziś trzeba, aby zrobić film. Okazuje się, że wystarczy jeden tweet, aby przykuć uwagę dużych gwiazd i uznanej reżyserki. 

Rihanna i Lupita Nyong’o w filmie opartym na tweecie
foto: AFP/Nils Jorgensen/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Ava DuVernay, reżyserka głośnego filmu „Selma” z 2014 roku, nakręci film z Rihanną oraz Lupitą Nyong’o na bazie pewnego tweeta, który zrobił furorę w social media. Co przedstawiał tweet? Wszystko zaczęło się od niewinnego zdjęcia, które zrobiono Rihannie oraz Lupicie podczas pokazu mody Miu Miu w 2014 roku. Bardzo szybko wielu użytkowników zaczęło komentować fotografię jako gotowiec do wspólnego filmu z piosenkarką oraz laureatką Oskara za rolę w „Zniewolonym. 12 Years a Slave” z 2013 roku. W jednym z tweetów możemy chociażby przeczytać:

"

Wyglądają, jakby grały w filmie sensacyjnym, gdzie Rihanna jest twardą mistrzynią kradzieży, a Lupita genialnym hackerem. "

Oto zdjęcie, które rozbudziło wyobraźnię:

Użytkownikom Twitttera pomysł spodobał się tak bardzo, że zaczęli prosić DuVernay, aby zajęła się reżyserią, a Issa Rae, znana z serialu HBO „Niepewne”, napisaniem scenariusza. Dość szybko wszystkie panie oznajmiły, że są jak najbardziej zainteresowanie projektem. Zobaczcie serię tweetów:

Od tamtego czasu, rozgłos wokół pomysłu tylko urósł. Wielu internautów zaczęło stworzyć własne koncepcje historii o dwóch oszustkach. Wszystko miało swój szczęśliwy koniec na tegorocznej edycji festiwalu w Cannes, gdzie projekt został przedstawiony wytwórniom filmowym i wywiązała się zażarta walka o prawa do dystrybucji. Zwycięzcą okazał się Netflix.

Jak donoszą różne źródła, Rae faktycznie pracuje nad scenariuszem do filmu i studio chciałoby rozpocząć zdjęcia w 2018 roku, po tym jak DuVernay ukończy pracę nad filmem „A Wrinkle in Time”. Trudno powiedzieć w tej chwili, na ile Rae będzie podążała szlakiem wyznaczonym przez użytkowników z Twittera, ale scenarzystka oznajmiła, że każdy, kto dorzucił swoje pięć groszy będzie uwzględniony w jakiś sposób w filmie. Rihannę mogliśmy ostatnio oglądać w ostatnim sezonie serialu „Bates Motel”, zaś Lupita pojawi się w „Gwiezdnych wojnach: Ostatnim Jedi”, który zawita na naszych ekranach 14 grudnia 2017 roku. 

Kamil Dachnij
Tagi: Rihanna