Margot Robbie, Charlize Theron i Nicole Kidman gwiazdami filmu o molestowaniu seksualnym

Natalia Hluzow
06.08.2018 13:44
Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman|undefined Fot. Ash Knotek/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Vienna Report/Bauergriffin.com/East News; Anthony Behar/Sipa USA/East News

Skandal, który wstrząsnął amerykańskim imperium telewizyjnym, trafi na kinowy ekran. W rolach głównych zobaczymy Margot Robbie, Charlize Theron i Nicole Kidman, które zagrają molestowane kobiety.

Trwają przygotowania do jednego z najważniejszych filmów ery #metoo. Trzy uznane gwiazdy kina potwierdziły swój udział w niezatytułowanej jeszcze produkcji opowiadającej o aferze związanej z molestowaniem pracownic Fox News, która w 2016 roku doprowadziła do rezygnacji prezesa stacji - Rogera Ailesa.  W maju 2018 ogłoszono, że w filmie Jaya Roacha wystąpi Charlize Theron. Teraz oficjalnie dołączyły do niej Margot Robbie i Nicole Kidman

Skandal w Fox News tematem nowego filmu

Historia kobiet, które przeciwstawiły się toksycznej atmosferze w słynnej sieci informacyjnej, sięga czasów sprzed afery Harveya Weinsteina. W 2014 roku jedna z pracownic firmy, Gabriel Sherman, w swojej książce ujawniła, że Roger Ailes miał jej oferować awans za seks. W roku 2016 kolejna była dziennikarka Fox News, Gretchen Carlson, poszła o krok dalej i pozwała Ailesa po tym, jak zwolnił ją za odrzucenie podobnej oferty. Zdarzenie to wywołało prawdziwą falę w firmie - krótko po pozwie Carlson 6 innych kobiet ujawniło, że również były molestowane. Wśród nich była m.in. popularna dziennikarka i prezenterka Megyn Kelly.

Oskarżenia ze strony pracownic zmusiły właściciela stacji, Ruperta Murdocha, do interwencji. Roger Ailes przymusowo podał się do dymisji w 2016 roku. Rok później zmarł.

Roger Ailes Fot. Roger Ailes; foto: Joe Tabacca/Sipa Press/EAST NEWS

Robbie, Theron i Kidman w filmie o #metoo

W roli inicjatorki walki z molestatorem z Fox News, Gretchen Carlson, wystąpi Nicole Kidman. Charlize Theron wcieli się w dziennikarkę Megyn Kelly, natomiast Margot Robbie zagra fikcyjną postać producentki telewizyjnej, która ma nazywać się Kayla Pospisil.

Megyn Kelly, Gretchen Carlson Fot. Megyn Kelly, Gretchen Carlson; foto: Gregory Pace/BEI/Shutterstock/EAST NEWS; Sam Simmonds/Polaris/East News

Jay Roach, który reżyseruje film, ma na swoim koncie m.in. nagrodzoną Emmy produkcję „Game Change” opowiadającą o wyborach prezydenckich w USA w 2008 roku. Autorem scenariusza jest Charles Randolph, jeden ze scenarzystów „The Big Short”. Data premiery ani oficjalny tytuł filmu nie są jeszcze znane.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.