Robbie Williams bohaterem filmu biograficznego. Reżyseruje twórca "Króla rozrywki"

23.02.2021 13:08
Robbie Williams Fot. Danny Rothenberg/Polaris Images/East News

Robbie Williams doczeka się własnego filmu biograficznego. Jak wynika z opisu produkcji, "Better Man" będzie przypominać "Rocketmana" o Eltonie Johnie. Reżyser zarzeka się jednak, że jego projekt będzie jedyny w swoim rodzaju. 

"Better Man": Powstaje film biograficzny o Robbiem Williamsie

Robbie Williams to bez wątpienia wyjątkowa postać na muzycznej scenie, która wymyka się jednoznacznym definicjom. Sławę zdobył już w wieku 16 lat jako członek jednego z pierwszych boysbandów lat 90. o nazwie Take That. Po odejściu z zespołu rozpoczął solową karierę, szybko dołączając do grona największych gwiazd na świecie. Wydał 12 albumów studyjnych, z których 11 osiągało szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii, a 6 wylądowało w zestawieniu najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów. Jego trasy koncertowe wyprzedają się w mgnieniu oka - do tego stopnia, że zapisał się w Księdze Rekordów Guinnesa, sprzedając 1,6 mln biletów w jeden dzień.

Prowokacyjny, niepoprawny i bezpruderyjny, doświadczający ciągłych wzlotów i upadków, jest idealnym materiałem na głównego bohatera filmu. Dostrzegł to Michael Gracey, reżyser "Króla rozrywki", który postanowił nakręcić o nim wyjątkowe dzieło łączące w sobie gorzki realizm i baśniową fantazję.

Polecamy

"Better Man" ma być filmem innym niż wszystkie

Michael Gracey w rozmowie z Deadline opowiedział o swoim filmie, jednocześnie starając się zachować jak najwięcej szczegółów w tajemnicy. Jak twierdzi, chce, by widzowie otrzymali coś, czego nie widzieli nigdy przedtem:

To, jak przedstawimy Robbiego w filmie, jest ściśle tajne. Chcę zrobić to w bardzo oryginalny sposób. Pamiętam, jak chodziłem do kina jako dziecko, i były takie filmy, które rozwalały mi mózg i sprawiały, że myślałem sobie - Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Chcę, by publiczność miała takie same odczucia. 

Zgodził się jednak uchylić rąbka tajemnicy, zdradzając, że film o Robbiem Williamsie będzie musicalem, w którym surowy realizm będzie rozwijał się w stronę czystej fantazji. Tak jak w życiu artysty, który nie urodził się geniuszem, lecz sam wdrapywał się na szczyt, często potykając się po drodze. Jak tłumaczy Gracey:

Niektórzy ludzie urodzili się cudownymi dziećmi albo muzycznymi geniuszami. W takich przypadkach narracja podąża za tym, jak świat zaczyna dostrzegać ich blask. Ale to nie jest ta historia. Robbie jest everymanem, który po prostu miał wielkie marzenia i za nimi podążał, i to zaprowadziło go do niezwykłego miejsca, w którym się znajduje. Dlatego to jest niesamowicie egalitarna historia. On nie jest najlepszym wokalistą czy najlepszym tancerzem, a mimo to sprzedał 80 milionów płyt na całym świecie.

Polecamy

Reżyser chce skupić się przede wszystkim na drodze Williamsa do sławy i tym, co popularność zrobiła z psychiką i emocjonalnością niedojrzałego wówczas 16-latka. Historię tę zamierza opowiedzieć z pomocą utworów Williamsa, które zostaną nagrane na nowo, by odzwierciedlać konkretne momenty z życia artysty.

Robbie zaśpiewa każdą piosenkę, jaka pojawi sie w filmie, ale będzie ona wykonana na potrzeby danej sceny i emocji w niej ukazanych. 

"Better Man": Twórcy filmu o Robbiem Williamsie

Scenariusz do filmu zrodził się z wielogodzinnych rozmów, jakie Michael Gracey odbył z Robbiem Williamsem w jego domowym studiu nagrań. W spisaniu ich Graceyowi pomogli początkujący scenarzyści - Oliver Cole i Simon Gleeson. Reżyser "Króla rozrywki" będzie reżyserował i produkował "Better Mana". Producentami zostali również Jules Daly, Craig McMahon. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się latem 2021.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.