03.07.2017 12:05

Robert Downey Jr.: Zrezygnuję z filmów Marvela nim staną się żenujące

Kolejny ekranowy superbohater myśli o zdjęciu kostiumu Marvelowskiego herosa. Robert Downey Jr. odejdzie od roli Iron Mana?

Robert Downey Jr.: Zrezygnuję z filmów Marvela nim staną się żenujące
foto: kadr z filmu

Wszystko co ma swój początek, musi mieć też koniec. Kontrakt aktora opiewa jeszcze na jego występy w „Spider-Man: Homecoming”, „Avengers: Infinity War” oraz w „Avengers 4”. A dalej? Marvel swoje plany ma, ale możliwe, że nie będą one już dotyczyły postaci Iron Mana, która jest przecież kluczową w MCU.

Promując film o Człowieku Pająku Robert Downey Jr. wspomniał także o swojej przyszłości jako odziany w czerwono-żółtą zbroję heros:

"

To kwestia cykliczności. Przy okazji pierwszej części „Avengers” mogłem powiedzieć, że już nigdy nie będzie lepiej niż w przypadku tego filmu. Dla mnie zawsze chodzi o ludzi i możliwości, jakie stwarzają m.in. tacy reżyserzy, jak Anthony i Joe Russo, których uwielbiam Wszyscy mówią mi, że to jak rękawiczka, która tak dobrze pasuje. Za każdym razem muszę zaczynać wszystko od początku, ale z całkiem solidną bazą. Po prostu nie chciałem zmarnować tego, co osiągnąłem przez ostatnie sześć czy siedem filmów, bo zdecydowałem się na nakręcenie kolejnych. Chcę odejść nim stanie się to żenujące. "

Krążyły już plotki o tym, że studio ma zamiar uśmiercić na ekranie swoich dotychczasowych najważniejszych bohaterów, w tym Iron Mana, Kapitana Amerykę, Thora, Hulka, Hawkeye'a i Czarną Wdowę. Nie zostały one potwierdzone, ale słowa Downeya Jra, czy wcześniejsza wypowiedź Chrisa Evansa, mogą sugerować, że jest to prawdopodobny plan. Zwłaszcza, że uniwersum rozszerzyło się już o szereg nowych postaci ze świeżymi kontraktami. 

Aktor wcielający się w Tony'ego Starka mówiąc o występie w „Spider-Man: Homecoming” porównał swoje doświadczenie do grania w pierwszym „Iron Manie”:

"

Czułem się jakbyśmy wrócili do pokoju scenarzystów za czasów pierwszego „Iron Mana”. To było prawdziwe poczucie powrotu do domu - zero eksperymentowania, bo jest o tyle więcej danych i proces staje się o wiele bardziej usprawniony. Nie czułem jakbym został poproszony o to, aby byś na przyprzążkę. Chcieli, abyśmy pokazali coś od siebie. "

Marvel potwierdził, że „Spider-Man: Homecoming” będzie trylogią, ale studio jednocześnie ostrzegło, że w kolejnych odsłonach nie pojawi się Iron Man.

Robert Skowronski
Tagi: Avengers Robert Downey Jr.