13.10.2019 10:47

Robert Downey Jr. jako Dr Dolittle - zobaczcie pierwszy plakat filmu

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny plakat zapowiadający film "Dolittle", czyli pierwszą produkcję po "Avengers: Endgame" z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej.

Robert Downey Jr.
foto: AP/Associated Press/East News

W trakcie ostatnich 10 lat Robert Downey Jr. był twarzą Marvel Cinematic Universe - to w końcu sukces "Iron Mana" z jego udziałem pozwolił Marvel Studios na tworzenie kolejnych filmów. Aktor w międzyczasie wystąpił w 2 filmach z serii "Sherlock Holmes", a także w popularnej komedii "Jaja w tropikach", za którą był nawet nominowany do Oscara. Jego przygoda z MCU skończyła się jednak w "Avengers: Endgame" i teraz RDJ może zająć się innymi projektami.

Robert Downey Jr. jako Dr Dolittle - 1. plakat

Pierwszym z nich, który będziemy mogli zobaczyć, jest film "Dolittle". Wiele osób zapewne pamięta produkcje z Eddiem Murphym w roli lekarza, który potrafi się porozumiewać ze zwierzętami. Jeżeli znacie pierwowzór, to zapewne wiecie doskonale, o co będzie chodziło w nowej wersji z Robertem Downeyem Jr. Zapewne nie zaskoczy was również, że plakat prezentuje nam aktora w otoczeniu różnorodnych zwierząt - wśród nich znajdziemy goryla, niedźwiedzia polarnego, psa w okularach, żyrafę, czy papugę. 

Wszystko podsumowane jest słowami: "Po prostu nie przepada za ludźmi". Zobaczcie pierwszy plakat "Dolittle":

Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr.
Przeczytaj także Robert Downey Jr. chce zdystansować się od filmów Marvela. Czy to definitywny koniec Iron Mana?

Oprócz tego w sieci pojawił się oficjalny opis fabuły filmu "Dolittle", który sugeruje, że produkcja będzie się jednak sporo różniła od wersji z Eddiem Murphym:

"

Po stracie żony, ekscentryczny doktor John Dolittle (Robert Downey Jr.), czołowy weterynarz w wiktoriańskiej Anglii zamyka się od świata w swojej posiadłości. Jego jedynym towarzystwem są egzotyczne zwierzęta, które zgromadził na przestrzeni lat. Jednak, gdy młoda królowa nagle choruje, Dolittle musi opuścić swój dom i wyruszyć na przygodę w kierunku mitycznej wyspy, na której znajduje się lek. Odzyskuje powołanie i odwagę, jednocześnie przeżywając magiczne przygody i spotykając dawnych adwersarzy.

W podróży doktorowi pomagają przedziwni zwierzęcy pomocnicy. Wśród nich znajdziemy m.in. strachliwego goryla (Rami Malek), entuzjastyczną, ale nieco przygłupią kaczkę (Octavia Spencer), spierający się duet stworzony z cynicznego strusia (Kumail Nanjiani) i pozytywnie zakręconego niedźwiedzia polarnego (John Cena) oraz twardej papugi (Emma Thompson), która jest przy okazji najbardziej zaufanym partnerem Dolittle'a. "

Film "Dolittle" trafi do kina 17 stycznia 2020 roku. Reżyserem jest Stephen Gaghan, który wraz z Thomasem Shepardem przygotował również scenariusz produkcji.

Zobacz także: Robert Downey Jr. ogłosił listę gwiazd, które dołączą do niego w "Podróży Doktora Dolittle"

Tagi: News Robert Downey Jr.