Robert Górski trafi ze swoim serialem do TVP
Robert Skowronski
20.01.2017 12:41
Robert Górski trafi ze swoim serialem do TVP Fot. kadr z wideo

Telewizja Polska przeprosiła się z członkiem Kabaretu Moralnego Niepokoju, w efekcie czego do ramówki trafi „Lemingrad”, serial komediowy traktujący o polityce, sygnowany przez Roberta Górskiego.

Informowaliśmy o tym, że prawdopodobnie trwają rozmowy między Telewizją Polską a osobami reprezentującymi satyryka, który dał nam serial „Ucho Prezesa”. Produkcja jednak nie znajdzie się na antenie. Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że faktycznie doszło do negocjacji, jednak kierownictwo nadawcy uznało, że jest to format nieprzekładalny na telewizyjne standardy, a produkcja zbyt niszowa, aby zainteresować widza po drugiej stronie ekranu.

Można się oczywiście spierać patrząc na kilkumilionowe wyniki w serwisie YouTube (w sumie ok 12,5 miliona wyświetleń), gdzie znaleźć można odcinki „Nowy gabinet”, „Zarządzanie przez kryzys” oraz „Coś wisi w powietrzu”. Niemniej Robert Górski w ostatnim czasie na tyle zwrócić uwagę na swoją osobę, że TVP zamówiło zupełnie nowy serial.

Z nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że powstanie „Lemingrad”. Jego fabuła ma być ściśle związana z aktualnymi wydarzeniami politycznymi w Polsce. Każdy z epizodów ma się zamykać w 30 minutach, a nad całością będzie czuwać Robert Górski. Sam zainteresowany kilka dni temu tak komentował doniesienia o tym, że TVP chce emitować „Ucho Prezesa”:

Myślę, że za miesiąc podamy Państwu oficjalny komunikat jak to zostało rozwiązane. Rzeczywiście trwają rozmowy wielowarstwowe i wielokierunkowe. Naszym głównym celem jest po prostu doprowadzenie do tego, żeby to kontynuować.

Wygląda na to, że odpowiedź przyszła wcześniej niż mogliśmy podejrzewać. Wciąż trwają negocjacje między stronami. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.Tym razem większy nacisk miałby być położony na przedstawienie działań opozycji. „Lemnigrad” stałby zatem w opozycji do popularnego „Ucha prezesa”. Jest to z pewnością sposób na to, aby udowodnić, że Robert Górski zachowuje neutralność i nie opowiada się swoją twórczością po żadnej ze stron.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.