04.08.2017 10:01

Robert Hardy nie żyje. Aktor z serii „Harry Potter” zmarł w wieku 91 lat

Robert Hardy, wcielający się m.in. w postać Korneliusza Knota w serii filmów o Harrym Potterze, zmarł w wieku 91 lat. Fani młodego czarodzieja składają hołd aktorowi w Internecie. 

Robert Hardy nie żyje. Aktor z serii „Harry Potter” zmarł w wieku 91 lat
foto: kadr z filmu

Stacja BBC ogłosiła w czwartek 3 sierpnia smutne wieści. W wieku 91 lat zmarł aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Robert Hardy. Odszedł w domu dla emerytowanych aktorów. Informację telewizji przekazała rodzina. Urodził się w 1925 roku w angielskim miasteczku Cheltenham. Studiował na Oxfordzie pod okiem C. S. Lewisa i J. R. R. Tolkiena. Po wojnie rozpoczął karierę aktorską w teatrze szekspirowskim. W latach 60. zaczęła się jego przygoda z telewizją, grając w ekranizacjach sztuk Szekspira. Wystąpił w wielu serialach i filmach. Trzykrotnie grał Winstona Churchilla. W 1995 roku pojawił się w filmie „Rozważna i romantyczna” z 1995 roku z Kate Winslet i Hugh Grantem w rolach głównych. Był dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA nazywanej brytyjskim Oscarem.

Sławę wśród młodszych widzów przyniósł Hardy'emu udział w serii filmów o Harrym Potterze. Aktor wcielił się w niej w nieporadnego ministra magii Korneliusza Knota. Po śmierci Hardy'ego w Internecie pojawiło się wiele kondolencji. Wśród osób wyrażający swój smutek po śmierci artysty, było oczywiście wielu fanów przygód młodego czarodzieja. Do kondolencji przyłączyła się również J. K. Rowling, autorka książek o Harrym Potterze. 

"

Jestem bardzo przygnębiona, słysząc informację na temat Roberta Hardy'ego. Był bardzo utalentowanym aktorem i każdy, kto z nim pracował przy Potterze, pokochał go.  "

Do kondolencji dołączył się również aktor Chris Rankin, który grał Percy'ego Weasleya. W uniwersum stworzonym przez J. K. Rowling, ta nadgorliwa postać po latach została asystentem ministra. Rankin miał więc okazję pracować z Hardym dłużej niż inni aktorzy obsadzeni w filmach o Harrym Potterze.

"

W wiadomościach BBC poinformowano, że Robert Hardy, minister magii nie żyje. Był naprawdę miłym człowiekiem, który opowiadał niesamowite historie. "

Korneliusz Knot zarówno w papierowej, jak i kinowej wersji nie był zbyt lubianą postacią. Jednak fani książek i filmów postanowili oddać Hardy'emu iście czarodziejski hołd. W tweetach przejawia się fragment z filmu, w którym czarodzieje podnoszą ku górze swoje różdżki

Fani podobnie zareagowali na śmierć innego aktora wcielającego się w kluczową postać w filmach z serii. Chodzi o Alana Rickmana, który grał Severusa Snape'a

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Harry Potter