17.05.2019 08:02

Robert Pattinson będzie nowym Batmanem. Gwiazda "Zmierzchu" rzekomo dostała rolę

Bardzo ciekawą informację podał serwis Variety, według którego to właśnie gwiazdor znany z występów w serii "Zmierzch" zostanie nowym Batmanem. Pod uwagę jest brany również Nicholas Hoult.

Robert Pattinson
foto: FADEL SENNA/AFP/East News

Wygląda na to, że DC znalazło swojego nowego filmowego Batmana i jest nim Robert Pattinson. I chociaż pierwotna wiadomość Variety została później zaktualizowana, ponieważ okazało się, że twórcy rozważają jeszcze zatrudnienie Nicholasa Houlta, to wydaje się, że właśnie gwiazda "Sagi Zmierzch" jest bardziej prawdopodobnym wyborem reżysera Matta Reevesa i producentów z ramienia Warner Bros. 

Robert Pattinson nowym Batmanem

Niestety, szczegóły umowy między Pattinsonem a DC są nieznane - nie wiemy, ile filmów z Zamaskowanym Krzyżowcem w roli głównej planują obecnie twórcy. Bardzo prawdopodobne, że Reeves przygotuje całą trylogię - zwłaszcza, gdy jego Batmanem będzie młody aktor. W końcu Pattinson ma 33 lata, a Hoult zaledwie 29 lat, więc obydwaj są w stanie być twarzami marki przez najbliższe 10 lat.

Oczywiście, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja, a sam serwis Variety kilka godzin po opublikowaniu oryginalnego artykułu zaznaczył, że pojawiły się nowe doniesienia w tej sprawie. Sprawa jeszcze nie jest przesądzona, ale wygląda na to, że nowym Batmanem będzie Robert Pattinson lub Nicholas Hoult. 

Liga Sprawiedliwości
Liga Sprawiedliwości
Przeczytaj także Top 5 najpotężniejszych superbohaterów z filmów DC

Oczywiście obydwaj są utalentowanymi aktorami - za Pattinsonem ciągnie się zła sława związana z występami w "Sadze Zmierzch", ale artysta udowodnił występami w filmach "Lost City of Z", czy "High Life", że jest bardzo dobry w swoim zawodzie. Jeszcze większym dorobkiem może się pochwalić Hoult, który ma na koncie role w serii "X-Men", gdzie grał młodego Franka McCoya (znanego też jako Beast), a także w "Mad Maksie: Na drodze gniewu", czy w "Tolkienie". W biografii twórcy "Władcy Pierścieni" wcielił się w tytułową postać.

Batman - kiedy premiera filmu?

Według wcześniejszych informacji udzielonych przez reżysera i scenarzystę Matta Reevesa, nowy "Batman" skupi się bardziej na detektywistycznej stronie działań Mrocznego Rycerza. W filmie ma się pojawić kilku znanych superzłoczyńców, a samej produkcji ma być bliżej do kryminału noir, niż do filmu akcji. "The Batman" pojawi się w kinach 25 czerwca 2021 roku.

Kogo wolelibyście w roli Batmana?

Tagi: News Batman DC Comics