Robert Pattinson i Willem Dafoe w zwiastunie horroru "The Lighthouse". O czym opowie film?

30.07.2019 16:14
Robert Pattinson i Willem Dafoe w zwiastunie horroru "The Lighthouse". O czym opowie film? Fot. materiały prasowe A24

Klimatyczny horror z Robertem Pattinsonem i Willemem Dafoe otrzymał właśnie zwiastun. O czym opowie "The Lighthouse"?

"The Lighthouse" to najnowsze dzieło Roberta Eggersa, twórcy cenionego filmu grozy "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii". O czym opowie jego najnowsza produkcja, która otrzymała właśnie pierwszy zwiastun?

"The Lighthouse" - zwiastun

Zwiastun filmu "The Lighthouse" prezentuje się następująco:

"The Lighthouse" - fabuła

Film Roberta Eggersa to, znajdująca się na pograniczu psychodelicznego horroru i filmu fantasy, historia dwóch latarników. Akcja rozgrywać się będzie w 1890 roku w Nowej Szkocji. Światowa premiera filmu odbyła się podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. "The Lighthouse" okrzyknięty został godnym następcą "Czarownicy...", który na poziomie horroru przewyższa swego poprzednika. Produkcja prezentowana będzie również na tegorocznym Toronto International Film Festival. Niestety, nie wiadomo, czy "The Lighthouse" zagości na ekranach polskich kin.

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "The Lighthouse" Fot. Foto: kadr ze zwiastuna filmu "The Lighthouse"

"The Lighthouse" - obsada, twórcy

Reżyserem filmu jest Robert Eggers, zaś scenariusz powstał we współpracy z jego bratem Maksem. Całość filmu została nakręcona na czarno-białej taśmie 35 mm przy użyciu sprzętu z lat 20. i 40 ubiegłego wieku. W rolach głównych wystąpili Robert Pattinson i Willem Dafoe.

Zobacz też: Jak wyglądałaby "Czarownica" wyreżyserowana przez Wesa Andersona?

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.