Robert Pattinson jako nowy James Bond? Danny Boyle uważa, że aktor jest gotowy do roli agenta 007

24.06.2019 15:32
Robert Pattinson jako nowy James Bond? Danny Boyle uważa, że aktor jest gotowy do roli agenta 007 Fot. FADEL SENNA/AFP/East News

Według niedoszłego reżysera "Bonda 25" Robert Pattinson byłyby idealny do roli agenta 007. Filmowiec uważa, że aktor jest już gotowy na to wyzwanie.

Robert Pattinson zasłynął rolą wampira Edwarda w filmach opartych na książkowej sadze "Zmierzch". Od tej pory kojarzony jest jako aktor produkcji przeznaczonych głównie dla nastolatek. Być może niedługo tę łatkę zmyje angaż w nadchodzącym filmie "Batman", w którym obsadzono Patinsona w tytułowej roli. Danny Boyle poszedł tym samym tropem, co Matt Reeves i chciałby zobaczyć aktora jako innego ikonicznego bohatera - Jamesa Bonda.

Robert Pattinson nowym Bondem?

Do kin w Stanach Zjednoczonych wchodzi powoli najnowszy film Danny'ego Boyla pod tytułem "Yesterday", opowiadający o świecie, w którym nigdy nie powstał zespół The Beatles. Zanim reżyser stworzył tę produkcję, miał reżyserować 25. część przygód Jamesa Bonda. Boyle nie doszedł jednak do porozumienia z producentami i przedstawicielami wytwórni, więc zrezygnował z pieczy nad tytułem. W związku z promocją "Yesterday" został jednak zapytany w wywiadzie z The Guardian o ewentualny powrót do serii w kolejnych latach. Jako że "Bond 25" jest ostatnią produkcją z Danielem Craigiem w tytułowej roli, dziennikarze zapytali filmowca, czy przyszły odtwórca Batmana, nadawałby się na agenta Jej Królewskiej Mości.

O mój Boże, powinni mu pozwolić zagrać w kolejnym "Bondzie". Musi mieć teraz ze 30 lat. Ile lat miał Connery? Uważam, że jest już gotowy.

Pierwszym filmem o tajnym agencie z licencją na zabijanie był "Doctor No" z 1962 roku.

Sean Connery wcielając się w Jamesa Bonda miał 32 lata. Robert Pattinson skończył już 33 lata. Nie jest już więc młodzieńcem, którego masy zapamiętały ze zmierzchu, ale dorosłym mężczyzną, który teoretycznie ma szansę przejąć schedę po Craigu. Boyle przyznał, że występ Patttinsona w filmie "High Life", kompletnie zmienił postrzeganie aktora.

Nie wykluczone, że po występie w "Batmanie" Pattinson zerwie w końcu z łatką bożyszcza nastolatek, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Zaca Efrona, który zagrał Teda Bundy'ego.

Przeczytaj także

"Bond 25" - kiedy premiera?

Na razie o nowym "Bondzie" wiadomo nie wiele. Nie podano nawet tytułu filmu. Obecnie trwają zdjęcia, które co jakiś czas przerywane są przez różnego rodzaju incydenty. W produkcji oprócz Craiga wystąpią Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Jeffrey Wright, Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik, Lashana Lynch, Billy Magnussen i Rami Malek. "Bond 25" trafi do kin 8 kwietnia 2020 roku. Premiera "Yesterday" odbędzie się 12 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Czy nowego Bonda zagra transseksualna aktorka?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.