17.05.2019 14:17

Robert Pattinson jeszcze nie został Batmanem, a już są petycje żeby nim nie był

Portal Variety poinformował, że Robert Pattinson wcieli się w Batmana. Gwiazdor "Zmierzchu" był nieoczywistym kandydatem, więc wiadomość o rzekomym obsadzeniu go w tej roli spotkała się z dużym oporem ze strony fanów.

Robert Pattinson jeszcze nie został Batmanem, a już są petycje żeby nim nie był
foto: change.org

Zaledwie kilka godzin po opublikowaniu informacji, że Robert Pattinson rzekomo będzie nowym Batmanem, internet oszalał. Aktor nie jest jeszcze oficjalnie zatrudniony do roli Mrocznego Rycerza, ale nie powstrzymało to fanów (i antyfanów) przed stworzeniem... kilku petycji, które nawołują do tego, by Warner Bros. "podjął dobrą decyzję" i nie zatrudniał gwiazdy "Zmierzchu" w nadchodzącym filmie o Batmanie.

Pojawiły się petycje przeciwko Robertowi Pattinsonowi w roli Batmana

W jednej petycji możemy przeczytać, że twórcy apelują do Warner Bros. o to, by "nie popełnili tego samego błędu, co z Batfleckiem", nawiązując oczywiście do Bena Afflecka, który wcielał się w postać Batmana w filmach DCEU ("Batman v Superman: Dawn of Justice", "Suicide Squad" i "Justice League"). Petycja została uzupełniona zdjęciem Roberta Pattinsona, którego twarz została zakryta napisem "Nie". 

George Clooney, Ben Affleck
George Clooney, Ben Affleck
Przeczytaj także Jaką radę dotycząca roli Batmana George Clooney dał Benowi Affleckowi?

Inni zaś proszą Warner Bros. o "pójście po rozum do głowy", a obsadzenie Roberta Pattinsona w roli Batmana nazwali "nieśmiesznym żartem". Inni określili całą sytuacją "najgorszą decyzją obsadową w historii". Mocne słowa.

A kto miałby zastąpić Pattinsona? Armie Hammer, który miał się wcielić w Batmana już w 2008 roku, kiedy to został obsadzony w "Justice League: Mortal". Film George'a Millera został jednak anulowany zanim rozpoczęto go kręcić i obecnie możemy jedynie przeczytać pełny scenariusz produkcji, który trafił niedawno do internetu.

The Batman - kiedy premiera?

Drugim kandydatem do roli Batmana według zagranicznych mediów jest Nicholas Hoult, którego znamy z serii "X-Men", "Mad Maksa: Na drodze gniewu", czy "Tolkiena". Aktor niedługo zakończy swoją przygodę z Marvelem ("Dark Pheonix" wydaje się być ostatnim z "współczesnych" filmów o mutantach), więc wydaje się, że nic nie stałoby mu na drodze w przejęciu roli Mrocznego Rycerza. 

Niezależnie od tego, kto zagra Batmana, to premiera filmu Matta Reevesa odbędzie się już 25 czerwca 2021 roku.

Kamil Kacperski