04.09.2019 10:50

Robert Pattinson nareszcie wypowiedział się o roli Batmana

Aktor pojawił się niedawno na wielu festiwalach filmowych, gdzie udzielił sporej ilości wywiadów. Wśród nich była rozmowa z Variety, w której opowiedział o swojej nadchodzącej roli w filmie "The Batman".

Robert Pattinson
foto: FADEL SENNA/AFP/East News

Po miesiącach spekulacji i plotek dowiedzieliśmy się oficjalnie, że Robert Pattinson będzie nowym Batmanem w nadchodzącym filmie Matta Reevesa. Aktor pojawił się niedawno w Wenecji, gdzie promował filmy "The King" z Timotheem Chalametem oraz "Lighthouse" z Willemem Dafoe. Były gwiazdor "Zmierzchu" wypowiedział się jednak również na temat produkcji o Mrocznym Rycerzu, w której zagra główną rolę. 

Robert Pattinson o Batmanie

Aktor wyznał w rozmowie z Variety, że był przerażony i wściekły, gdy informacje o jego zaangażowaniu w projekt Reevesa pojawiły się w mediach. Pattinson przyznał, że leciał akurat do Cannes, gdzie miał promować inne filmy i przez godzinę siedział w internecie, przeglądając kolejne newsy na ten temat. Dopiero po kilkudziesięciu minutach zauważył, że siedział obok Christophera McQuarriego, reżysera i scenarzysty m.in. "Mission: Impossible - Fallout".

Cała sytuacja była dla niego bardzo stresująca, ale na szczęście artysta zrozumiał nerwy Pattinsona:

"

Kiedy te informacje wyciekły, to byłem kur*wsko wściekły. Wszyscy byli zdenerwowani. Cała moja drużyna była kompletnie zdruzgotana. Byłem przekonany, że to przekreśliło moje szanse.

Siedziałem w samolocie obok Christophera McQuarriego. Nigdy go wcześniej nie poznałem. Boże! Przecież on widział, jak w ciągu ostatniej godziny patrzyłem na swoje nazwisko w Google! Wytłumaczyłem mu, o co chodzi. Stwierdził, że nie mam się czym przejmować, a on sam prawdopodobnie robiłby to samo. "

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "The King"/ Netflix
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "The King"/ Netflix
Przeczytaj także Timothée Chalamet i Robert Pattinson w zwiastunie filmu "The King"

Robert Pattinson przyznał również, że reakcja ludzi nie była aż tak negatywna, jak się spodziewał:

"

Mówiąc szczerze, to naprawdę było wylane dużo mniej jadu, niż się spodziewałem. Ale to dobrze. Znacznie lepiej jest być tym "słabszym". Wtedy nikt nie ma wobec ciebie oczekiwań. "

Aktor opowiedział również o przeżyciach związanych z tym, kiedy pierwszy raz założył na siebie strój Batmana. Stwierdził, że od razu poczuł się "potężny":

"

To jest prawdopodobnie najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w karierze filmowej. Pamiętam, jak pierwszy raz założyłem strój. Powiedziałem mu, że faktycznie czuję się inaczej. Odpowiedział mi, że miał taką nadzieję, bo przecież byłem dosłownie przebrany w kostium Batmana.

Od razu czujesz się bardzo potężnie. I to jest dość dziwne, bo trudno jest się wcisnąć w ten strój i cały rytuał jest dość wstydliwy. Dosłownie 5 osób próbuje cię wcisnąć w kawałek materiału. Ale jak już jesteś ubrany, to masz takie poczucie typu: "Czuje się silny. Czuje się twardy, chociaż przed chwilą ktoś próbował wcisnąć mi pośladki w nogi". "

Roberta Pattinsona zobaczymy w "The Batman" już w czerwcu 2021 roku. Jednak zanim do tego dojdzie, aktor pojawi się również w nadchodzącym filmie Christophera Nolana o tytule "Tenet". Nie wiemy na razie, kogo Pattinson zagra u twórcy trylogii o Mrocznym rycerzu. 

Tagi: News Batman Robert Pattinson