Robert Pattinson nareszcie wypowiedział się o roli Batmana

04.09.2019 10:50
Robert Pattinson nareszcie wypowiedział się o roli Batmana Fot. FADEL SENNA/AFP/East News

Aktor pojawił się niedawno na wielu festiwalach filmowych, gdzie udzielił sporej ilości wywiadów. Wśród nich była rozmowa z Variety, w której opowiedział o swojej nadchodzącej roli w filmie "The Batman".

Po miesiącach spekulacji i plotek dowiedzieliśmy się oficjalnie, że Robert Pattinson będzie nowym Batmanem w nadchodzącym filmie Matta Reevesa. Aktor pojawił się niedawno w Wenecji, gdzie promował filmy "The King" z Timotheem Chalametem oraz "Lighthouse" z Willemem Dafoe. Były gwiazdor "Zmierzchu" wypowiedział się jednak również na temat produkcji o Mrocznym Rycerzu, w której zagra główną rolę. 

Robert Pattinson o Batmanie

Aktor wyznał w rozmowie z Variety, że był przerażony i wściekły, gdy informacje o jego zaangażowaniu w projekt Reevesa pojawiły się w mediach. Pattinson przyznał, że leciał akurat do Cannes, gdzie miał promować inne filmy i przez godzinę siedział w internecie, przeglądając kolejne newsy na ten temat. Dopiero po kilkudziesięciu minutach zauważył, że siedział obok Christophera McQuarriego, reżysera i scenarzysty m.in. "Mission: Impossible - Fallout".

Cała sytuacja była dla niego bardzo stresująca, ale na szczęście artysta zrozumiał nerwy Pattinsona:

Kiedy te informacje wyciekły, to byłem kur*wsko wściekły. Wszyscy byli zdenerwowani. Cała moja drużyna była kompletnie zdruzgotana. Byłem przekonany, że to przekreśliło moje szanse.

Siedziałem w samolocie obok Christophera McQuarriego. Nigdy go wcześniej nie poznałem. Boże! Przecież on widział, jak w ciągu ostatniej godziny patrzyłem na swoje nazwisko w Google! Wytłumaczyłem mu, o co chodzi. Stwierdził, że nie mam się czym przejmować, a on sam prawdopodobnie robiłby to samo.

Przeczytaj także

Robert Pattinson przyznał również, że reakcja ludzi nie była aż tak negatywna, jak się spodziewał:

Mówiąc szczerze, to naprawdę było wylane dużo mniej jadu, niż się spodziewałem. Ale to dobrze. Znacznie lepiej jest być tym "słabszym". Wtedy nikt nie ma wobec ciebie oczekiwań.

Aktor opowiedział również o przeżyciach związanych z tym, kiedy pierwszy raz założył na siebie strój Batmana. Stwierdził, że od razu poczuł się "potężny":

To jest prawdopodobnie najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłem w karierze filmowej. Pamiętam, jak pierwszy raz założyłem strój. Powiedziałem mu, że faktycznie czuję się inaczej. Odpowiedział mi, że miał taką nadzieję, bo przecież byłem dosłownie przebrany w kostium Batmana.

Od razu czujesz się bardzo potężnie. I to jest dość dziwne, bo trudno jest się wcisnąć w ten strój i cały rytuał jest dość wstydliwy. Dosłownie 5 osób próbuje cię wcisnąć w kawałek materiału. Ale jak już jesteś ubrany, to masz takie poczucie typu: "Czuje się silny. Czuje się twardy, chociaż przed chwilą ktoś próbował wcisnąć mi pośladki w nogi".

Roberta Pattinsona zobaczymy w "The Batman" już w czerwcu 2021 roku. Jednak zanim do tego dojdzie, aktor pojawi się również w nadchodzącym filmie Christophera Nolana o tytule "Tenet". Nie wiemy na razie, kogo Pattinson zagra u twórcy trylogii o Mrocznym rycerzu. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.