Robert Pattinson nie rozumie, dlaczego "ludzie są wkurzeni z powodu Zmierzchu"

18.10.2019 13:23
Robert Pattinson nie rozumie, dlaczego "ludzie są wkurzeni z powodu Zmierzchu" Fot. Jamie McCarthy/Getty AFP/East News

Aktor wyjaśnił też dlaczego Batman według niego "nie jest herosem", a także zdradził, że nie lubi rozmawiać o nadchodzącym filmie o Mrocznym Rycerzu, ponieważ nie wie, co może powiedzieć.

Robert Pattinson będzie nowym Batmanem. Aktor wystąpi w nadchodzącym filmie "The Batman" Matta Reevesa, w którym towarzyszyć mu będą m.in. Zoe Kravitz w roli Catwoman i Paul Dano jako Riddler. Dobór aktora był niespodziewany, a wielu fanów znających Pattinsona tylko z roli w serii "Zmierzch" nie było zadowolonych z decyzji Reevesa. Aktora niedawno zapytano o jego odczucia w rozmowie z "The New York Times". Pattinson przyznał, że spodziewał się negatywnej reakcji ze strony widzów.

Pattinson o nienawiści wobec Zmierzchu: Nie rozumiem tego

Aktor powiedział również, że nigdy nie rozumiał nienawiści widzów wobec "Zmierzchu", a w pewnym momencie ilość negatywnych opinii na temat tej serii filmowej wywoływała u niego śmiech:

Może już się przyzwyczaiłem do tego, że się nade mną znęcają. Przynajmniej tym razem nie otrzymywałem pogróżek - to jest plus! To było zabawne, że tylu ludzi tak się wściekało o "Zmierzch". Naprawdę nigdy tego nie rozumiałem.

Przeczytaj także

Rozmowa szybko przeszła jednak na sprawy dotyczące przyszłości Pattinsona, czyli jego roli w filmie "The Batman" Reevesa. Aktor wyznał, że pociągał go fakt, iż Mroczny Rycerz nigdy nie był pełnoprawnym bohaterem i zawsze miał nieco mroczniejszą stronę:

Batman nie jest bohaterem. Jest skomplikowaną postacią. Nie sądzę, żebym mógł kiedykolwiek zagrać prawdziwego herosa - z moimi postaciami zawsze musi być coś nie do końca dobrze. Myślę, że to dlatego, iż mam jedno oko trochę większe od drugiego.

Ale postać jest świetna. Jego moralność pozostawia sporo do życzenia. Nie jest złotym chłoptasiem, w przeciwieństwie do reszty bohaterów z komiksów. W jego światopoglądzie jest prostota, ale sam w sobie jest na tyle dziwny, że pozwala na ciekawą zabawę z jego psychologią.

Pattinson przyznał też, że powoli dostaje paranoi z powodu pytań o Batmana, ponieważ cały czas nie wie, co może powiedzieć w trakcie wywiadów:

Boję się, że cokolwiek powiem o Batmanie, to ludzie zaczną rozkładać to na czynniki pierwsze - "Co to znaczy?". Nie mam pojęcia! Kiedyś byłem świetny w cenzurowaniu samego siebie, ale przez te lata powiedziałem tyle różnych głupot, że już sam nie wiem. Teraz jestem ciekawy, ile razy mogę palnąć coś naprawdę idiotycznego i coś schrzanić. Potem za każdym razem jest jakiś cytat, który powraca żeby mnie ugryźć. Wtedy się zastanawiam: "Co za diabeł skłonił cię do wyprodukowania tak bezsensownej wypowiedzi?".

Czy Robert Pattinson poradzi sobie w roli Mrocznego Rycerza? Tego dowiemy się w czerwcu 2021 roku, gdy "The Batman" zadebiutuje na ekranach kin. Aktora zobaczymy rok wcześniej w filmie "Tenet" Christophera Nolana, gdzie będzie mu towarzyszył m.in. John David Washington. 

Zobacz także: "Tenet" będzie kontynuacją "Incepcji"? Nowa teoria fanów na temat filmu Nolana

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.