04.10.2019 12:41

Robert Pattinson nie rozumie, dlaczego został Batmanem

Jak się tu znalazłem? - takie pytanie zadał sobie kiedyś prawdopodobnie każdy. Większość z nas kontempluje jednak w domowym zaciszu, z daleka od błysku aparatów i kamer. Robert Pattinson nie miał jednak takiego komfortu i przyznał się publicznie, że nie ma pojęcia dlaczego jest nowym Batmanem.

Robert Pattinson
foto: The Canadian Press/Associated Press/East News

Kilka miesięcy temu światem zatrzęsła informacja o tym, że Robert Pattinson zostanie nowym Batmanem w planowanej filmowej trylogii Matta Reevesa. Wiele osób uważa, że zatrudnienie do tej roli gwiazdora "Sagi Zmierzch" było błędem. Ale tak samo wiele osób nie wie również o tym, iż od zakończenia pracy nad serią Pattinson zaczął grać w najbardziej odjechanych i niezależnych filmach, jakie mógł znaleźć. Wszystko po to, by udowodnić swój aktorski kunszt.

Pattinson nie rozumie, dlaczego zagra Batmana

Można jednak powiedzieć, że dobór Pattinsona był niespodziewany i być może trochę niezrozumiały. Jeżeli wy również tak uważacie, to nie jesteście sami - Pattinson przyznał bowiem w rozmowie z Esquire UK, że on również nie rozumie, dlaczego dostał rolę Mrocznego Rycerza:

"

To jest dla mnie szalone. Byłem tak daleko od myślenia o Batmanie w kategorii "realny projekt". Dosłownie nie rozumiem, jakim cudem dostałem tą rolę, tak naprawdę. "

Catwoman
Catwoman
Przeczytaj także Warner Bros. poszukje aktorki do roli Catwoman. Wśród kandydatek gwiazdy Marvela

Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących produkcji. Wiadomo, że w głównej roli wystąpi Pattinson, film opowie o młodości herosa, a także kiedy "The Batman" trafi na ekrany kin. Premiera odbędzie się 25 czerwca 2021 roku, więc fani Mrocznego Rycerza muszą uzbroić się w cierpliwość. Miłośnicy DC mogą jednak zapomnieć na chwilę o oczekiwaniach, ponieważ już 4 października 2019 roku zobaczymy "Jokera".

Zobacz także: "Batman": czarny charakter zarobi dwa razy więcej niż główny bohater?

Tagi: News Batman Robert Pattinson