22.05.2019 11:27

Robert Pattinson odmawia odpowiadania na pytania dotyczące Batmana

Niedawno branżą rozrywkową wstrząsnęła wiadomość o tym, że Robert Pattinson rzekomo zostanie nowym Mrocznym Rycerzem. Twórcy filmu wciąż nie potwierdzili tej informacji, a sam aktor nabrał wody w usta i odmawia udzielania odpowiedzi na temat roli w "The Batmanie".

Robert Pattinson
foto: Marechal Aurore/ABACA/Abaca/East News

W połowie maja 2019 roku dowiedzieliśmy się, że Robert Pattinson jest głównym kandydatem do przejęcia roli Batmana po Benie Afflecku, który odszedł z projektu na początku 2019 roku. Internet zawrzał - jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem tej informacji powstały petycje, w których fani nawoływali Warner Bros. do zwolnienia gwiazdy "Zmierzchu" z filmu Matta Reevesa.

The Batman - Robert Pattison o roli w filmie

Od opublikowania wiadomości minęło już kilka dni, a twórcy nadal milczą. Podobnie zresztą reaguje sam zainteresowany - Robert Pattinson znajduje się obecnie na festiwalu w Cannes, gdzie promuje swój nadchodzący film "The Lighthouse". Aktor wziął udział w kilku konferencjach prasowych, gdzie oczywiście padły pytania związane z jego potencjalną rolą w "The Batmanie". Pattinson był jednak przygotowany i na każde z nich odpowiedział w dokładnie ten sam sposób. Jak podaje serwis Indie Wire, jego słowa za każdym razem brzmiały następująco:

"

Odpowiadam tylko na pytania związane z "The Lighthouse". "

Dziennikarze zwracali również uwagę na to, że Robert Pattinson przy każdej odpowiedzi miał na ustach uśmiech, co można interpretować jako znak, że aktor wie coś, czego nie miała się dowiedzieć jeszcze publiczność. Istnieje jednak możliwość, że jest to zwyczajny przykład profesjonalizmu i kurtuazji ze strony aktora, który chce być po prostu miły dla dziennikarzy. 

Robert Pattinson jeszcze nie został Batmanem, a już są petycje żeby nim nie był
Robert Pattinson jeszcze nie został Batmanem, a już są petycje żeby nim nie był
Przeczytaj także Robert Pattinson jeszcze nie został Batmanem, a już są petycje żeby nim nie był

Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć w ciągu najbliższych tygodni - "The Batman" ma zadebiutować w czerwcu 2021 roku, a same zdjęcia mają ruszyć już najbliższej jesieni. To oznacza, że niedługo lista castingowa filmu zostanie zamknięta, a twórcy będą mogli zdradzić odpowiedź na fundamentalne pytanie: Kto będzie nowym Batmanem? 

Tagi: News Batman Robert Pattinson