Robert Pattinson opowiedział o procesie tworzenia Batmana: "bycie g*wniarzem to wstrętne uczucie"

06.11.2020 12:33
Robert Pattinson opowiedział o procesie tworzenia Batmana: "bycie g*wniarzem to wstrętne uczucie" Fot. SplashNews.com/East News

Robert Pattinson niedawno wrócił do filmowego mainstreamu. Po sukcesie sagi "Zmierzch", aktor raczej przyjmował rolę w mniejszych, bardziej artystycznych filmach. Opowiedział o różnicach w pracy przy takich projektach.

Kiedy ogłoszono, że Robert Pattinson będzie nowym Batmanem, to zdania były podzielone. Niektóre osoby były zachwycone, ponieważ widziały aktora w wielu filmach po "Zmierzchu", inni zaś byli wściekli... bo widzieli go tylko w "Zmierzchu". Pierwszy zwiastun raczej rozwiał wszelkie wątpliwości, a aktor na temat trudnego procesu kreacji Bruce'a Wayne'a i Batmana wypowiedział się w Vanity Fair France.

Robert Pattinson o tworzeniu nowego Batmana

Pattinson wyjaśnił, że proces jest o dziwo dużo bardziej angażujący, niż mniejsze filmy. Porównał pracę nad "Batmanem" do "Tenet", czyli najnowszego filmu Christophera Nolana:

Przy "Batmanie" używam rzeczy kruchych w porównaniu do tego, jak ważny jest ten projekt. Używam rozmów z przyjaciółmi, zarodków pomysłów i moich snów. To jest ta bardziej tajemnicza i wrażliwa część bycia aktorem przy takim projekcie... Przy "Batmanie", czy "Tenecie" masz ogromną grupę ludzi na planie i kiedy mówią "okej Robert... akcja!", to muszę o nich zapomnieć i walczyć ze swoimi myślami i demonami.

Przeczytaj także

Pattinson kontynuował wywód, zdradzając jakie są negatywne uczucia, które towarzyszą pracy przy tak dużym projekcie:

Tak, czuję ekscytację przy napięciu na planie, te oczekiwania setek ludzi pracujących przy projekcie i zmieniam to w dialog między sobą. To ekscytujące, ale też przy okazji wstrętne, gdy jesteś tym "g*wniarzem", który może zepsuć pracę tylu ludzi, bo nie potrafił sobie z tym poradzić... Myślę o tym na kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć.

Przeczytaj także

Gwiazdor "Zmierzchu" jest kolejnym ze świetnych aktorów, którzy na przestrzeni lat wcielali się w ikoniczną postać z komiksów DC. Robert Pattinson wyjaśnił, jakie były największe wyzwania w kreacji bohatera:

Patrzę na postać i na to, co muszę z nią zrobić, w jaki sposób dodam elementy niuansu do tej pustej muszli, jak sprawię, że będzie skomplikowana do granic możliwości. Batman to jest rola, w której muszę się nauczyć grania kogoś niejasnego. Nie ma możliwości, żeby zinterpretować go tylko w jeden sposób. To jest piękne, bo to jakby ta postać była cały czas w dwóch różnych stanach emocjonalnych. 

"The Batman" ma się pojawić w kinach 4 marca 2022 roku. W obsadzie oprócz Pattinsona pojawią się m.in. Zoe Kravitz, Andy Serkis, Colin Farrell, Paul Dano, Jeffrey Wright, czy John Turturro. Reżyserem i scenarzystą produkcji jest Matt Reeves. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.