Robert Pattinson ponownie jako Edward w serii „Zmierzch”?

Robert Skowronski
21.04.2017 15:47
Robert Pattinson ponownie jako Edward w serii „Zmierzch”? Fot. kadr z filmu

Nastolatki, które kochały się w przystojnym (tak niektórzy twierdzą) wampirze dziś być może same mają już dzieci. Czy jednak czar Edwarda ponownie na nie zadziała? Robert Pattinson wyznał, że jest otwarty na kolejne wystąpienie w filmie z serii „Zmierzch”.

Stephenie Meyer zadebiutowała ze swoim cyklem powieści o romansie między nieumarłym a młodą śmiertelniczką w 2005 roku. Trzy lata później powstał film w reżyserii Catherine Hardwicke, a na ekranie wystąpili Kristen Stewart oraz Robert Pattinson, dla którego była to pierwsza tak duża rola.

Autorka powieści zakończyła cykl na czterech książkach, zaś kinowy „Zmierzch” rozrósł się do pięciu odsłon, z czego ostania „Zmierzch: Przed świtem. Część 2”, miała premierę w 2012 roku. Od tego czasu kariera Pattinsona poszła naprzód, gdyż mogliśmy go oglądać u takich reżyserów, jak David Cronenberg („Mapy gwiazd”), Brady Corbet („Dzieciństwo wodza”) czy też Anton Corbijn („Life”). Czy aktor powróciłby do roli Edwarda Cullena?

A miałbym dostać własny spin-off? Cokolwiek, gdy jest tylko masowa publiczność - lub potencjalni widzowie - to lubię pomysł obalenia oczekiwań ludzi. Mogą być jakieś radykalne sposoby na zrobienie tego, co może być całkiem zabawne. Zawsze jest trudno, gdy nie ma materiału źródłowego.

Edward, jak wiadomo, jest wampirem. Choć historia jego i Belli wydaje się zakończona, to można stworzyć prequel pokazujący jego losy przed spotkaniem dziewczyny. Ponadto Stephanie Meyer w 2010 roku napisała „Drugie życie Bree Tanner”, książka opisuje losy tytułowej bohaterki, ważnej postaci z „Zaćmienia”, która staje się wampirem. Być może tu znalazłoby się miejsce na powrót Pattinsona , gdyby zdecydowano się zekranizować powieść?

Saga „Zmierzch” zgarnęła całe mnóstwo pieniędzy i rozkochała miliony fanek (fanów było prawdopodobnie nieco mniej). Producenci być może dostrzegą potencjał tkwiący w stworzeniu spin-offu lub prequelu i to nawet bez materiału źródłowego pióra Stephanie Mayer. Cóż, wszystko się może zdarzyć. Przecież nawet Daniel Radcliffe nie mówi „nie” Harry'emu Potterowi.

Roberta Pattinsona ostatni raz mogliśmy oglądać w filmie „The Lost City of Z” Jamesa Graya. Mamy rok 1925. Brytyjski odkrywca, Percy Fawcett, wyrusza do amazońskiej dżungli w poszukiwaniu legendarnej cywilizacji. Aktor według ostatnich doniesień zagra też w „The Trap” Harmony'ego Korine'a oraz w „Hold on to Me” Jamesa Marsha.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.