10.08.2020 16:16

Robert Pattinson próbował okłamać Christophera Nolana. W jakiej sprawie?

Robert Pattinson próbował okłamać Christophera Nolana, żeby uciec z planu filmu „Tenet” na test ekranowy do roli Batmana. Reżyser jednak od razu wiedział, co się święci.

Robert Pattinson próbował okłamać Christophera Nolana. W jakiej sprawie?
fot. PPE/FaceToFace/REPORTER/East News

Jak podaje The Irish Times, Robert Pattinson podczas kręcenia filmu „Tenet” chciał udać się na kolejny etap castingu do filmu „The Batman” Matta Reevesa. Nie wiedział jednak, jak powiedzieć o tym Christopherowi Nolanowi, słynnemu brytyjskiemu reżyserowi, który kilka lat temu sam stworzył przecież trylogię Mrocznego Rycerza. Pattinson postanowił więc skłamać. Sęk tkwi w tym, że jego kłamstwo od razu wyszło na jaw.

Tenet
Tenet
Przeczytaj także Christopher Nolan o filmie "Tenet": "Ma mniej komputerowych efektów specjalnych niż większość komedii romantycznych"

Pattinson nieumiejętnym kłamcą

Robert Pattinson w rozmowie z dziennikarzem The Irish Times zdradził, że:

"

„To zabawne, bo Chris jest bardzo tajemniczy, jeśli chodzi o jego filmy. A ja musiałem dochować sekretu, jeśli chodzi o rzeczy związane z Batmanem. Musiałem więc okłamać Chrisa, kiedy miałem udać się na test ekranowy do filmu. Powiedziałem mu więc, że mam „pilne sprawy rodzinne”. Gdy tylko użyłem tego sformułowania, on odrzekł: „Idziesz na przesłuchanie do „Batmana”, prawda?”. "

Christopher Nolan
Christopher Nolan
Przeczytaj także Christopher Nolan nie toleruje krzeseł na planie. Internet oszalał

Christopher Nolan umie dotrzymać tajemnicy

Christopher Nolan słynie z aury tajemnicy, która otacza jego produkcje. Mimo wypuszczania w świat materiałów promocyjnych jego produkcji, nigdy tak naprawdę nie wiemy z jakiego rodzaju dziełem będziemy mieli do czynienia.

Słynny jest nawet przypadek ostatniego filmu – „Dunkierki”, o którym wszyscy wiedzieli, że nie może być zwyczajną historią wojenną. I rzeczywiście – ten nominowany do Oscara film poruszał tematykę wojny, jednak w wyjątkowo specyficzny sposób, przyglądając się także wpływowi adrenaliny na poczucie upływu czasu w sytuacjach kryzysowych.

bohaterowie filmu Tenet
bohaterowie filmu Tenet
Przeczytaj także „Tenet”: Nolan kupił i wysadził w filmie prawdziwego Boeinga 747. Wyszło taniej, niż robienie efektów

„Tenet” – kiedy premiera?

Film „Tenet” miał pojawić się na ekranach polskich i światowych kin już 17 lipca. Jednak z powodu pandemii koronawirusa oraz obostrzeń sanitarnych, data była wciąż przesuwana. Obecnie produkcja ma trafić na ekrany polskich kin już 26 sierpnia, a tydzień później – 3 września, w wybranych kinach na terenie USA. Biorąc jednak pod uwagę ilość dotychczasowych zmian terminu premiery, trudno orzec, czy to finałowy termin pojawienia się produkcji w kinach.

Czytaj także: 5 najciekawszych ról Roberta Pattinsona, które udowadniają, ze jest lepszym aktorem, niż myślisz.

Czy wierzysz, że "Tenet" pojawi się w polskich kinach 26 sierpnia?

Tagi: Film News Christopher Nolan Batman Robert Pattinson